Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hálapénz? 2021-ben is? Hogy...

Hálapénz? 2021-ben is? Hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Az új törvénynek köszönhetően a hálapénz elfogadása komoly problémákat vonhat maga után. Ti adtok az orvosoknak? Ha igen hogyan? Ők hogy viszonyulnak hozzá? Én úgy tudom elképzelni, hogy minden megy a régiben, csak valaki odafigyel, hogy jobban el legyen rejtve a pénz. :D Komolyan érdekel a téma, mert hamarosan aktuális lesz és félek, ha nem adok, akkor nem fog foglalkozni velünk...

2021. aug. 3. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem járok nőgyógyógyászhoz, mert férfi vagyok, de én nem szoktam adni az orvosoknak. Bűncselekmény.
2021. aug. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindenhova magánrendelésre járok, így ez a része megoldott. Ha az orvos valamiért behív a tb-alapú rendelésére, akkor azt a magánrendelésen megbeszéljük.
2021. aug. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Ha egy orvos nem foglalkozik veled hálapénz nélkül akkor azonnal menj másik orvoshoz!

Nem adunk hálapénzt senkinek, van fizetésük nem is olyan kevés ahogy azt ők állítják.

2021. aug. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem attól félünk, hogy nem fog foglalkozni velünk, hanem csak szeretnénk "bebiztosítani" a gördülékeny és emberséges segítséget, ha beindul a szülés. Van még fél év addig, de jó ha előrelátóak vagyunk.
2021. aug. 3. 12:03
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Akkor menj magánba szülni kb. ugyanannyit fizetsz mint adnál hálapénznek és garantáltan foglalkoznak veled.
2021. aug. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Menj magánba, ahelyett, hogy bűncselekményt követtek el.


Remélem, egyszer már otthon is megérjük, hogy börtön jár az ilyen fajta megvesztegetésért.

2021. aug. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként, nyugi, hiába pumpolod a dokit, ő bemegy kitolási szakra és ennyi, amúgy az ápolónők csinálnak mindent.


De mostohaanyám orvosa - akinél egy csomó pénzt ott hagyott - pl épp Dominikán nyaralt, mikor megindult a szülés 🤣, szóval szerintem tök feleslegesen próbálsz meg bárkit is lefizetni.

2021. aug. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem igazán értem ezt a problémát. Nőgyógyász esetén pont hogy sima ügy. Vizsgálatok magánrendelésen. Szülésre meg meg kell fogadni, bár most aegváltozott jogszabályok mellett ez nem tudom, hogy működik.


Más területen meg... Január óta rendszeres vendége vagyok az egészségügynek. Senkinek nem adtam egy fillért sem, mégis mindenhol rendesen elláttak, és normálisan is bántak velem.

2021. aug. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem hinném amúgy, hogy sok orvos kockáztatna ezzel, vagy legalábbis szerintem egyre kevesebb és kevesebb fogja bevállalni a lebukás kockázatát, ahogy egyre több ügy derül ki. Eddig három orvost buktatott le az NVSZ, most a napokban pedig egy 45 éves osztályos főnővér bukott meg.
2021. aug. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Igen. a többi sok ezer meg nem bukott meg. Az italos kis ajándéktáskában meg simán elfér egy lapos kis boríték is.
ápr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!