Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valakinek a torkán akad a...

Ha valakinek a torkán akad a falat, mennyire gyakori, hogy újraélesztésre (szívmasszázs) is szükség lesz?

Figyelt kérdés
Illetve ilyen esetben használható a defibrillátor?

2021. aug. 3. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha kijön a falat mielőtt megfullad nem kell. Ellenkező esetben ha 10 percen belül műtéttel kitudják szedni utána, igen használható.

Ha még nincs kórházban, a falat meg a torkán maradt teljesen mindegy mit használnak.

2021. aug. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hülyén fogalmaztam. Ha ami a torkán akadt kijön, agykárosodás előtt használják, az más kérdes működik-e.

Amúgy útána is használják és működhet, de lehet agyhalott lesz.

2021. aug. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

És megint előző vagyok mert úgytűnik nem bírom egyszerre leírni.

A jó fogást alkalmazva kijöhet. Ha nincs más lehetőség le is tuszkolhatod, akkor a tüdejéből eltávolítják, de nem fullad meg ott helyben.

Amúgy ha meg igen sajnos gyakoribb, hogy már nem kehet rajta segíteni

2021. aug. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én két ilyen esetet éltem meg, egyszer sem kellett. Először egy gyerekből, pár évre rá pedig a kollégámból "ütöttem" ki a falatot. Szerencsére a gyereknél ilyedsegen kívül más nem volt. A kollégám már kék volt, de hál' istennek még belőle is kijött a falat mielőtt még bármi komolyabb lett volna.
2021. aug. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Alább linkeltem egy videót a fulladás bekövetkeztekor használandó elsősegélynyújtásról. Ha nem sikerül a háti ütögetés és a heimlich féle műfogás és a fuldokló elveszti az eszméletét akkor kell újraélesztést kezdeni.

[link]

2021. aug. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: defibrillátor nem feltétlenül szükséges, mivel az valamilyen keringési zavar hekyreállítására szolgál, ebben az esetben pedig más miatt áll le a légzés.
2021. aug. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!