Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez az életmód tényleg egészség...

Ez az életmód tényleg egészségtelen?

Figyelt kérdés

A vírusos időszak óta heti 3-5 órát sportolok (nekem pont a vírus óta van időm, de teljesen előtte se hanyagoltam a sportot).

Jelenleg idegeskedés miatti fogyás után teljesen normális a BMI-indexem, előtte 2 éven át kicsit túlsúlyos voltam.

Igyekszem minden nap többféle zöldséget és gyümölcsöt enni, eleinte írtam, mit ettem, így motiváltam magam, mostanában, lekopogom, könnyen megy.

Nem minden nap eszem húst, viszont igyekszem kb heti szinten enni halat.

Ha húsról van szó, 80-90%-ban csak csirkehúst eszem.

Nagyon szeretek "sima", nem bubis, nem ízesített vizet inni.

Ami probléma, hogy rengeteg csokit eszem és sörből is sok tud legurulni.


Tényleg lehet, hogy emiatt az életmód miatt vannak alapbetegségeim, nem genetikai okokból?


2021. aug. 4. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
12%
Próbáld ki a teljes értékű növényi étrendet.
2021. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze hogy egészségtelen, hiszen rengeteg csokit eszel...

A csoki egyszerű szénhidrát. Az egyszerű szénhidrátok elsősorban az élelmiszeripari feldolgozás eredményeként kerülnek az étrendünkbe. Emésztéskor gyorsan vércukorrá bomlanak le. Rendszeres bevitelük elhízást, rossz közérzetet és számos betegséget eredményez.

Az alapbetegségek több mint 90%-ban a rossz életmód miatt alakulnak ki.

2021. aug. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És a csokit leszámítva?


Ma is rozsos kenyeret ettem sajtkrémmel, mellé saláta, kígyóuborka, bébispenót, paprika, paradicsom - nyilván mindegyikből egy kevés. A bűnözés barna cukros 3in1 kávé volt.



Amúgy nem kávézom, teába nem teszek plusz cukrot, sőt, semmit.

2021. aug. 5. 10:26
 4/5 anonim ***** válasza:
A csokit leszámítva minden rendben. Az egészséges életmód nem azt jelenti, hogy tiltó listára teszel minden valamilyen szempontból egészségtelen élelmiszert. A csokit sem kell kiiktatni, de nem szabad belőle rengeteget enni. Naponta pár kocka étcsokinak pl. számos előnye van az egészségre nézve.
2021. aug. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az étcsoki büntetés, amúgy a kevés édességgel az a baj, hogy attól csak még jobban megkívánja az ember. Most, hogy próbálom visszafogni, sokkal könnyebb az olyan nap, amikor nem eszem csokit (ez ritkán jön össze), mint az, amikor egy xl-es Sport szeletet megengedek magamnak, aztán az ízét megérezve kívánom csak és még jobban lekaparom a falat.
2021. aug. 5. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!