Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A papámnak fájhat attól a...

A papámnak fájhat attól a nyaka és a feje hogy a fotelban alszik éjszaka is?

Figyelt kérdés

Papám 74 éves, nem tud ágyban aludni csak a fotelban, a mamám folyton cipeli orvoshoz mert fáj a papa feje. Az orvos pedig nem tud vele mit csinálni csak fájdalomcsillapítokat ír fel neki. Most az orvosuk szabin van, a papának megint fáj a feje és a tarkója. Ezért gondolok arra hogy lehet elaludja folyton?

Vagy lehet más a gond?


2021. aug. 8. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván lehet, de ez mitől családi kapcsolatok kategória? Azt se értem, miért nem ágyban alszik.
2021. aug. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Vidd el masszázsra.
2021. aug. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Fotelban ülve nagyon nehéz olyan helyzetet felvenni, ahol nem feszül sehol a nyaka vagy a gerince, ezek pedig okozhatnak fejfájást (is).

Megérné keresni olyan lehetöséget - magasabb-alacsonyabb ülöpozíció, fej megtámasztása más szögben, stb - ahogy akkor is tud alundi, ha féligmeddig ülö helyzetben van. Vagy esetleg egy enyhén dönthetö háttámlájú fotelt vagy más kéynelmes ülöbútort érdemes lenne neki szerezni.


1-es: egy csomó egészségügyi probléma (szívbajok, azstma, légzési problémák, stb) esetén ha lefekszik az illetö, akkor nem kap rendesen levegöt és nem bír aludni, félig vagy egészen ülö helyzetben meg igen!

Nálam pl. allergia miatt fekvö helyzetben nagyon erös köhöségi rohamaim vannak, emiatt én is csak ülve tudok aludni. Fekve alvás helyett fuldoklok, meg a család többi tagja sem tud aludni az erös köhögés miatt.

2021. aug. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

3!


Erre valo a párna. Vagy a párnák. Nem a fotelben alvás a megoldás.

2021. aug. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
kérjetek a háziorvostól CT kivizsgálást
2021. aug. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Hát biztos, hogy nem egészséges én személy szerint ülve nem is tudok aludni egy jót tehát nem értem miért nem az ágyban aludt.
2021. aug. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
4-es: nekem a párnák nem segítenek, mert akkor a lábamnak nem kényelmes a helyzete, emellett a párnáról rendszeresen lecsúszok és az egész kezdödik elölröl!
2021. aug. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Na !


Nyilván ha az ülve alváshoz szoktattad magad semmi nem kényelmes. De az ülve alvás nem normális.

2021. aug. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Masszőr vagyok:

nem mondtad, hogy milyen fotelben alszik a papa, de gondolom normálisban. Akkor bizony előre billenhet a feje, vagy oldalra, sehogy sem természetes. Ahogy előttem mondták, érdemes lenne befektetni (ha van rá pénz) dönthető fotelbe, ahol mg mindig ülve tudna aludni, de a fej súlya a fotelre helyeződne. Ha nincs pénz, akkor érdemes olyan párnát keresni, ami tartaná a fejét éjszaka, pl egy jó minőségű repülős párna.


Az összerándult nyakizmok okozhatnak fejfájást. Meg tudod tudakolni, hogy pontosan hol fáj és hogyan? (De pontosan) Talán tudnám mondani, hogy honnan jön a fájdalom (persze, ha tényleg izom alapú, és nem más egészségügyi probléma miatt)

2021. aug. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amugy mi az oka annak, hogy fotelben alszik? Nem bir, nem jo neki vizszintesen? Akkor sem, ha nagyon fel van polcolva parnakkal?

A fotelben alvas biztos, hogy nem normalis pozicio.

2021. aug. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!