Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ihatok kávét?Ha igen mennyit?

Ihatok kávét?Ha igen mennyit?

Figyelt kérdés
Szóval pár hónapja volt rajtam 24 órás Holter, ami párszor magasabb vérnyomást mért. A legmagasabb 154/84 volt egyebkent az átlag mérések azok olyan 120/60-70 korul voltak. Ugyhogy a kardiologusom irt egy kezelest hogy a jovoben ne legyen magas. Ezért szedek napi 2,5mg Coverexet (egy fél szem, de abból is csípek le kicsit). Eleinte egy egeszet szedtem de volt hogy 84/49 vernyomast mertem. Csokkentettem. De igy sokszor ilyen 100/50 koruli az ertek. Ilyenkor ihatok egy-egy kávét?

2021. aug. 10. 12:21
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ihatsz, eddig is ihattál volna.
2021. aug. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazából ittam, igaz nagyon kis adagokat.

Csak olyan ellentmondásos hogy vérnyomáscsökkentőt szedek de iszom a kávét, meg volt hogy azért ittam mert nagyon alacsony a vernyomasom.Viszont lerakni a gyógyszert meg nem akarom csak ugy magamtol. Irtam a mereseim eredmenyeit amit az orvos meg nezett de mondta hogy szedjem tovabb.

2021. aug. 10. 12:26
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem lesz gond. Megemeli a vérnyomást egy időre a víz ivása is.
2021. aug. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kettő nem zárja ki egymást, nekem több rokonom, ismersősöm is kávézik vérnyomás csökkentő mellet az a lényeg hogy magas vérnyomásra már inkább ne igyál
2021. aug. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazábol, nem értem hogy a 24 oras vernyomasmereskor is hogyhogy magads volt parszor. En meg soha nem mertem magasnak. Arra gondoltam lehet covidos voltam akkor mivel munkatarsaim kozul sokan azok voltak. Csak ugye nem volt tunetem igy teszt se. De kitudja. Csak ha megis ez volt akkor lehet foloslegesen szedek gyógyszert
2021. aug. 10. 15:56
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
A vérnyomás nem konstans, nem mindig ugyanannyi, lehet olyan embernek is nagyobb néha, akinek nincs ezzel baja. Sok mindentől függ, ez lehet a stressz helyzet miatt, lehet alkohol ivás miatt, lehet melegtől ,stb...
2021. aug. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!