Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elocom krém helyett van...

Elocom krém helyett van valami jó tippetek atópiás jellegű kiütésekre?

Figyelt kérdés
Hosszú évek óta próbálok ki minden lehetséges krémet, de semmi más nem segít a kiütéseimen, csak az Elocom. Végigmentem egy csomó allergiateszten, végül az eredmény "atópiás dermatitisz" lett elvileg, de a gyógyszertári kevert krémek nem segítenek. Igazából a hosszú évek alatt egyetlen tünetem maradt: az arcomon lévő piros, viszkető, hólyagszerű foltok. Ezek kb. hetente egyszer előjönnek, 3-4 db szúnyogcsípés mérettel, iszonyúan viszketnek, bekenem őket Elocommal, és másnapra elmúlnak. Van valakinél hasonló? Két megoldást keresek, az egyik, ami arra lenne jó, hogy ne is jöjjön elő eez a "fellángolásos" rész, ne legyenek viszkető foltjaim. A második pedig, ha már előjön, akkor Elocom helyett, ami ugye szteroidos, erős krém, van valami más, BÁRMI más, ami elmulasztja? Köszönöm :)
2021. aug. 12. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
SkinCap krémet próbáltad már?
2021. aug. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is hosszú időn át elocomot használtam. Nekem is elmúlt a gondom másnapra ettől a krémtől. Azóta mást használok, ami szintén jó az atópiás dermatitiszre. Bőrorvos írta fel,épp akkor készítették a gyógyszertárba, ezért kellett egy kis ideig várni. Nincs neve,de hasonló az elocomhoz.

Egyébként nekem az arcomon ilyen dolgok nem szoktak előjönni, amit te tapasztalsz. Nekem csak a kezeimet érintette a dermatitisz, volt hogy annyira foszlott,hogy már néha a húsomat is látni lehetett, mert a kílógó bőrdarabkákat letéptem és vérzett is sokszor.

De mára jobb, csak enyhén száraz a bőröm,amire nivea krémet használok naponta.

Ha kiújul a dermatitiszem akkor este mindig bekenem azzal a krémmel,amit a gyógyszertárban készítettek.

2021. aug. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1: nem próbáltam még, utánanézek, köszönöm!


2: köszönöm, nekem amit eddig kevertetett a doki a gyógyszertárban, az sajnos egyik sem jött be, de tovább próbálkozom :( nekem csak az arcomon jön elő, sehol máshol, régebben a kezemen volt, kézfejemen tenyeremenm, ott szerencsére már elmúlt

2021. aug. 12. 16:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Lányomnak van ilyen diagnózisa és az Elocom mellé mindig kap allergia elleni gyógyszert is.
2021. aug. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, mert nekem is van dermatitisem, néha előjön, de semmi nem használ csak az Elocom, azzal 1-2 nap és rendeződik.
2021. szept. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is csak ez használ, az eddigi válaszok krémjei sajnos nem jöttek be :( Csak jó lenne ha nem ezzel kellene életem végéig kenni a fejem :/
2021. szept. 27. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!