Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az oka, hogy olyan élelmisz...

Mi az oka, hogy olyan élelmiszer adalékokat tesznek az élelmiszerekbe, amikről legtöbb ember tudja, hogy egészségtelenek?

Figyelt kérdés

#adalék #élelmiszer #egsézségtelen
2021. aug. 16. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek többségét nem igazán érdekli, hogy mit eszik. Konkrétan magamon tapasztaltam, amíg nem volt ételintoleranciám, addig nagyon meg voltam elégedve a jó ízű ennivalókkal. Amikor nem tudtam, hogy mitől vagyok rosszul, akkor kezdtem el nézni, hogy mit eszek, mi-mit jelent stb. és teljesen megdöbbentem.
2021. aug. 17. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Az üzlet. Íz minél fokozottabb legyen, minél kevesebb élelmiszerben, hogy az emberek sokat vegyenek belőle.
2021. aug. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk, hogy ne rohadjon meg a kaja 2 nap után. Sok még az üzletig sem jutna el. Vagy, hogy megmaradjon az íze, állaga. Én egyébként nem tudok róla, hogy azóta, mióta ez van, az átlagéletkor a megelőző 55 évről lement volna 35-re, sőt.
2021. aug. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
A magasabb életkor inkább a táplálékkiegészítők, vitaminoknak, fejlettebb orvoslásnak köszönhető.
2021. aug. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

4-es

Aminek hatását valahogy mégsem akarja csökkenteni a sok - vélelmezetten egészségtelen - összetevő.

Nem mellesleg egy részük természetes összetevő, csak E-számos neve van, meg egyébként sincsenek egészségtelen kaják vagy összetevők, csak egészségtelen mennyiségek. Sima sótól vagy cukortól is fel lehet fordulni.

2021. aug. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
83%
Ez nem egészen van így. Az összetevők lassan mérgeznek, átmenetileg a tünetek mindig kezelhetők valamilyen gyógyszerrel, terápiával. De természetesen nem minden élelmiszerrel van ez így. Sok káros összetevő van még az E-számokon kívül, csak ezeknek határértéket szabnak a hatóságok.
2021. aug. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
A végeredmény számít, nem a vélt fejtegetések.
2021. aug. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!