Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire egészségtelenek az...

Mennyire egészségtelenek az instant élelmiszerek?

Figyelt kérdés
Én szeretem nagyon, főleg levesnek, csak tartok a fogyasztásuktól, nem akarom, h ha sokat eszem, bajom legyen.
2009. márc. 6. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Hát eléggé egészségtelenek.

ha teheted, egyél inkább otthon készült rendes főtt ételt.

2009. márc. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Az instant levesek nagyobbrészben fűszerek, szinezékek, ízfokozóke egyebeket tartalmazank. Ha muterod csinál levest otthon és tesz bele fűszerkeveréket, maggi kockát az is ugyanúgy tartalmaz mindent már. Tartozkódj mindentől ami mű, de azért jobb ha tudod, hogy ha te teszed bele külön külön az ízfokozókat a levesbe vagy egy zacskóba már eleve benne van az ugyanaz. Nem az számít,h mi a termék neve vagy,h bevan-e csomagolva vagy nem. Mindig mindenben az számít amit az adott étel tartalmaz. Pl.: a McDonalds is csinálhatna egészséges kaját és otthon a házikészítésű hamburgered is lehet olyan tré mint a McDonlads.
2009. márc. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Nem vagyok szagértő,de bajod nem lesz tőle, arra azért vigyáznak, de biztos, hogy friss árúból csinált kaják több hasznos anyagot tartalmaznak. Én úgy vagyok vele,ha jól érzem a bőrömben magam, addig mindegy mit eszek.
2009. márc. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Együtt érzek veled. Én is nagyon szeretem a gyors kajákat, de sok bennük a mű-dolog. Lényegében nem most fog kijönni, ha olyan nagyon károsak, mint ahogy azt sokan lefestik, hanem több tíz év múlva. Személyes véleményem az, hogy otthon is tele rakjuk mindenféle mű dologgal az ételünket, tehát ugyanúgy belejutnak az ízfokozók és a mesterséges színezékek. Legfeljebb az szólhat mindezek mellett az instant kaja mellett,

hogy a mennyiséghez képest elég drágák.

Mindenesetre mértékkel fogyasztva, szerintem nem olyan vészes.

2009. márc. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%

Előző vagyok:

Bocsi: *instant kaja ellen

2009. márc. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!