Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudnék még tenni a hugyuti...

Mit tudnék még tenni a hugyuti fertőzés ellen?

Figyelt kérdés

Már 1 hete hugyuti fertozesem van. Vasárnap elkezdtem naponta 2-3 liter vizet inni, és segitett. Nem fájt a pisilés, nem éreztem szuro fájdalmat sem.

Azelőtt, mielőtt még nem ittam ennyi vizet, eléggé szenvedtem.

Tegnap elkezdtem érezni, hogy egy kicsit fáj, de nem vészes.

Aztán ma már nagyon fájt és szúrt is. Eddig 2 liter vizet ittam, de nem lett jobb semmivel. Félek hogy szeptemberig így marad.

Hallottam hogy a tőzegáfonya tea is segít. Eddig még nem próbáltam ki, de mostmár lehet hogy veszek. Gyógyszertárakban lehet kapni? Esetleg van még más módszer, hogy hogyan tudnám enyhíteni a fájdalmat, vagy gyorsítani a gyógyulást?


2021. aug. 18. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk menjel orvoshoz, legyen vizeletteszt, aztan majd kapsz megfelelo antibiotikumot.

Ihatsz te napi 10 liter vizet is nyilvan, de onmagaban ennyitol nem fog elmulni.

2021. aug. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát a baktériumokat a víz nem fogja kimosni.
2021. aug. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne teàt vegyél hanem kapszulát és ne sajnáld, napi 4-5 tabletta, akkor is ha 2 van ráírva

Dm, rossmann, stb lehet kapni direkt ilyen fertőzésre valo port, 2 napig iszol napi hármat. 4 napig csináld az áfonya kapszulával együft

2021. aug. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel mar 1 hete tart, ezert a tozegafonya is edeskeves lesz. Kiegeszito kezelesnek jo, ihatod a teat is es szedheted a kapszulat is, de antibiotikum is kene. A tozegafonya akkor hasznal, ha meg az elejen vagy, eppen csak erzed a tuneteket, akkor talan meg er valamit, de igy nem fog.
2021. aug. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 Amikor először éreztem, akkor szerintem a vizelés még jobban is fájt, szúrt mint most, de köszönöm a tanácsodat!
2021. aug. 18. 10:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mindenképp keress fel egy orvost!
2021. aug. 24. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ami nekem segített mindig: rengeteg folyadék (víz, tea, leves - semmi cukor, édesség), forró lábfürdő és melegítő palack(lehet venni sok helyről: egy palack, amibe forró vizet kell tölteni és órákig tartja a meleget - ezt alhashoz tedd, vagy a lábad közé vagy a lábadhoz - ha nincs vagy nincs rá keret, akkor egy edényfedőt is fel lehet melegíteni, törölközőbe csavarni és úgy az alhasra tenni - ez segít hasfájáskor is - gyerekkorom megmentője). Fontos, hogy ne hülj ki még jobban - én a lábamon érzem meg leghamarabb, hogy fázik - ekkor meleg zuhany segít. Még segít az ülőfürdő - gyógynövényeset is csinálhatsz(nekem kamilla szokott segítani, de nem szabad sokszor, mert száríthat) - lehet ciki, gusztustalan, de a meleg vízben fájdalommentesen és könnyebben fogsz tudni pisilni. Sokat pihenj és vitaminok nem ártanak. Vastag zokni elengedhetetlen.


Gyógyszernek az Urizolt szokták ajánlani, de én ezekkel a trükkökkel mindig megúsztam a gyógyszerszedést.


Ha elkezd fájni a veséd, akkor viszont állj le a melegítéssel és irány az orvos - egyszer jártam így, ultrahangon még nem volt baj szerencsére és hamar elmúlt, de ijesztő volt.

2021. aug. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!