Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki be van oltva korona...

Aki be van oltva korona vírusra, és biztonságban van, az miért aggódik egy ismeretlen nem beoltott emberért?

Figyelt kérdés

Sok ember van, aki be van oltva, és fel van háborodva azon, hogy x városban x ember nem oltatta be magát, és ezzel veszélyezteti környezetét.

Aki eddig be akarta magát oltatni, az beoltatta, aki nem az meg nem.

Miért kell másik emberrel foglalkozni?

Miért nem lehet örülni, higy be vagy oltva és biztonságban vagy?


Igaz, innen lehet továbbvezetni, hogy mennyire is biztonságos a vakcina, és mennyit is véd, de ez már más téma.



2021. aug. 20. 11:18
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
47%

"Az egészségügyet véletlenül sem az a kokler vezetés rohasztja le, ami évtizedek óta folyik, eddig minden szuper volt, ugye?"


Ezek szerint a világon mindenhol szar az eü, mert sehol nem bír el ekkora terhelést.

2021. aug. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
46%
21 a magyar egészségügyről beszélünk jelenleg... Amúgy hol is nem bírt el ennyit? Máshol is haza küldtek rákos betegeket a kórházból?
2021. aug. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
50%

22: Mindenhol, ahol nem hoztak időben megfelelően szigorú korlátozásokat. Franciaországból, Belgiumból Németország vett át betegeket, mert már nem volt kapacitásuk. Olaszországról meg szerintem beszélni se kell, az első ország, aki megmutatta, mi a következménye annak, ha szabadon engedik a vírust.


Ok, a magyar egészségügyről beszélünk, de az, hogy ekkora terhelést nem bír el, az nem a kormány hibája. Ha világszínvonalú lenne az eü, akkor se bírná. Ezért hoztak minden normális országban korlátozásokat (ott is, ahol világszínvonalú az eü)

2021. aug. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
58%

És ahol nem hoztak korlátozásokat (pl Svédország), ön le estek már a térképről?

Semmi gond nincs amúgy a korlátozásokkal, de jelen esetben ez szerintem sehova nem vezet. Igen, járvány van, igen halnak meg emberek (sokan egyébként orvosi ellátás mellett). De a legtöbb fertőzött nem került kórházba, és a hiszti keltés nagyon sokat ártott.

Amúgy szerintem egy társadalom tagjainak joga van eldönteni, hogy milyen módon szeretné élni az életét.

2021. aug. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
52%

24: Ez így ebben a formában nem igaz, hogy Svédországban nem voltak korlátozások. A média szereti így lefesteni, csak mondjuk ez nagyon nem így van :D Valóban, nem volt kijárási tilalom és kötelező maszkhordás sem - utóbbi csak ajánlott volt, de ott mondjuk hordta a maszkot az emberek nagy része így is. Ugyanakkor az 50 fő fölötti rendezvények ott is tiltottak voltak, és ezt a tiltást fenntartották nyáron is - az európai országok nagy részével ellentétben. Továbbá a svédek nagy része tavaly meg tavaly előtt belföldön nyaralt, ami nagyon nem jellemző arrafelé.


Az, hogy milyen korlátozásokat kell bevezetni, az nagyban függ attól is, hogy milyen a társadalom hozzáállása a helyzethez. Az ami ott működött, az itt nem működik. Ez bebizonyosodott tavaly ősszel, és most idén nyáron is. Amint megszűntek a korlátozások július elején, azt úgy fogta fel a társadalom, hogy kész, elmúlt a veszély, pedig nagyon nem, mint látjuk.


"De a legtöbb fertőzött nem került kórházba, és a hiszti keltés nagyon sokat ártott."


Szerencsére ez így van, de így is kórházban volt a korábbi hullám csúcsán több mint 15 ezer ember, ami már nagyon a felső határa annak, amit a magyar egészségügy el tud látni - az oltásokkal remélhetőleg annyit elértünk, hogy ennek már nem leszünk a közelében.

2021. aug. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
43%
25 ezzel így én is egyet tudok érteni, köszönöm a pontosítást
2021. aug. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
54%

"Az oltatlanok tehát közvetetten veszélyesek az oltottakra"

Meg az oltatlanokra is. Sőt, rájuk még inkább, mert - éppen a járvány miatt - annak az esélye, hogy nekik lesz szükségük orvosi ellátásra, még nagyobb is.

2021. aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
44%

"egy társadalom tagjainak joga van eldönteni, hogy milyen módon szeretné élni az életét"

Egész addig, amíg ezzel nem tesznek keresztbe a többieknek...

2021. aug. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
56%
27: Nyilván az magától értetődik, hogy az oltatlanok egymásra is veszélyesek
2021. aug. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
51%
28 és kik a többiek? Segítek picit, jó? Te nyugodtan otthon maradhatsz, ha annyira félelmetes a pici életdre a nagy világ, én ebben nem korlátozlak. Te milyen jogon korlátoztok másokat? Én értem, hogy frusztráló lehet, hogy magadba oltatták egy kísérleti vakcinát... De próbáld meg elviselni, hogy van, aki nem így döntött, és mégis megvan valahogy.
2021. aug. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!