Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki be van oltva korona...

Aki be van oltva korona vírusra, és biztonságban van, az miért aggódik egy ismeretlen nem beoltott emberért?

Figyelt kérdés

Sok ember van, aki be van oltva, és fel van háborodva azon, hogy x városban x ember nem oltatta be magát, és ezzel veszélyezteti környezetét.

Aki eddig be akarta magát oltatni, az beoltatta, aki nem az meg nem.

Miért kell másik emberrel foglalkozni?

Miért nem lehet örülni, higy be vagy oltva és biztonságban vagy?


Igaz, innen lehet továbbvezetni, hogy mennyire is biztonságos a vakcina, és mennyit is véd, de ez már más téma.



2021. aug. 20. 11:18
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ennek van egy pszichologiaja ami nem a jarvanyrol szol nincs tudomanyos alapja, hisz akkor az influenzat is reg felszamoltuk volna de ezt nem erik fel esszel a jarvanyrettegok. Inkabb arrol van szo, hogy aggressziot es magas foku frusztraciot valt ki bennuk, hogy mas mer nem felni, nem tart veluk a rettegesben es plane nem engedelmeskedik mint ok a birkalelkukkel pl. az oltaskenyszernek. Ez az amitol igazabol a falnak mennek. Hogy masok mernek kilogni a sorbol akkor mikor ok meg bekakilnak a felelemtol.
2021. aug. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
47%

#6-os gyönyörűen illusztrálja, hogy az oltottak hülyének nézik az oltatlanokat. Millió kérdés volt már, millió reális gondolkodású oltatlannal, de még mindig egyesek szájába kell rágni, hogy a konteó nem alaptalan és némi gondolkodás után rá lehet jönni, hogy valami nem stimmel a világgal, ha ennyire vészhelyzetnek minősítenek egy szinte 100%-os túlélési rátájú vírust.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellata..

2021. aug. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
2021. aug. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
30%

Baromira nem az oltott egészségéért aggódok.

Immunszuprimált beteg vagyok. Hiába vagyok beoltva, nálam ez sokkal alacsonyabb hatásosságot jelent. Engem az véd meg, ha a környezetem (és annak környezete) be van oltva. Tudom, ez nem a te problémád.

A másik meg az, amit a 7-es már leírt. Ha az oltatlanok körében berobban a járvány, hidd el, nem fognak lemondani az egészségügyi ellátásról. És akkor ugyanaz lesz, mint télen és tavasszal, hogy azok, akiknek más betegségük van, nem jutnak időben orvosi ellátáshoz. Nemcsak én, vagy az én hozzátartozóim, de az oltatlanok hozzátartozói sem.

2021. aug. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
58%

14 nem igazán értem a ti gondolkodásotokat: az oltottól ugyanúgy elkapod a vírust, a celeb tudósítók is lenyilatkozták már. Van lehetőséged minimalizálni a kontaktok számát -ha nincs, akkor ezen kéne dolgoznod-, vagy élni az életed, ahogy jónak látod... Szerintem egyikét sem én vagyok a felelős.


Összel-tavasszal kiszorták ész nélkül a betegeket, üresen álltak kórházak. Sorban zárnak be most szakrendelések, mert nincs megfelelő személyzet... mondanak fel a dolgozók, mennek el az orvosok, mert ez a remek rendszer ezt eredményezte. Ezt persze most rá lehet fogni a covidra, de ez egy nagyon gyenge kifogás.


Az ellátás kezd egyre inkább eltolódni a magán egészségügy irányába... Nagyon súlyos tévedésben vagytok, ha azt hiszitek, a döntés hozókat bármennyire is érdekli a te vagy az én egészségem.

2021. aug. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
40%
Kedves immunszuprimalt, ha igazad lenne a teoriaddal akkor az azzal lenne egyenlo, hogy oltottak nem fertozodnek es nem fertoznek, de ez bizonyosan nem igaz sem Izraelben sem Maltan ahol mar az egesz lakossag atoltott peldaul. Izraelben pedig beigazolodott a termeszetes immunitas joval felulmulja a ket pfizert, ez azert durva nem? Inkabb azon kellene imadkoznotok minel kevesebb ember maradjon oltatlan es szerepeljen a jobb minosegu termeszetes immunitassal a nyajimmunitasban.
2021. aug. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

Nekem megvan a véleményem a dologról, de nem is ez a lényeg.

Én azt írtam le, amit a például a kormány vagy hivatalos szerv írt vagy mondott. Azt mondták, hogy a vakcina biztonságos, ha mást mondok az már álhír lenne.


Gazdaságilag hatalmas mínusz, hogy csak az oltottak mehetnek például strandra. Mo lakossága kerekítve 10 millió. Mondjuk 50% a beoltottak és nem beoltottak aránya, az 5 millió, aki mehet bulizni, strandra, akárhova. Vannak olyanok, akik egyáltalán nem járnak sehova, 1 millió, idős vagy még gyerek stb. Ez így legalább fél bevétel, mint 3 évvel ezelőtt.


Az helyén van, hogy egészségügyi dolgozó ha nem oltat, akkor más mukna után nézhet? Szeptembertől talán?

2021. aug. 20. 14:42
 18/43 anonim ***** válasza:
61%

Az a legnagyobb baj kérdező, hogy az emberek elvont fogalmakhoz rendelnek emberi célrendszert: a gazdaságnak nem jó, az egészségügynek nem jó.

Namármost: a NER lovagok és barátaik mennyit kerestek ezzel a helyzettel pénzben, illetve politikai tőkében kifejezve? Szerintem rengeteget. Aztán amíg ez így van, mit érdekli öket, hogy neked vagy nekem szar-e?

2021. aug. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

"Miért nem lehet örülni, higy be vagy oltva és biztonságban vagy?"

Miből gondolod, hogy nem örülnek neki?



"Aki be van oltva korona vírusra, és biztonságban van, az miért aggódik egy ismeretlen nem beoltott emberért?

...

Miért kell másik emberrel foglalkozni?"


Mert a szeretet az olyan, hogy nem áll meg a saját házad küszöbénél: nem csak azokat szeretheted, akiket ismersz. Esetleg próbáld ki, hogy elkezdesz nem csak saját magaddal foglalkozni. Egy csomó örömöd lesz benne, tágul a látóköröd, fejlődik az empátiád, stb.

2021. aug. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
52%

Ha a sok oltatlan fertőzött bekerül a kórházba, és emiatt nem megint nem lesz megfelelő orvosi ellátás, akkor veszélybe kerülök, ha netán közben lesz valami más bajom.


Az oltatlanok tehát közvetetten veszélyesek az oltottakra

2021. aug. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!