Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pfizer oltás tapasztalatok?

Segitseg kérdése:

Pfizer oltás tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Másodikán kapom az első oltásom, tapasztalatok, tanácsok? Mennyire leszek beteg például? Mire készüljek?

2021. aug. 31. 13:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első oltás után kb semmi bajom nem volt. A karom fájt, amelyikbe kaptam, meg nem nagyon tudtam felemelni. Illetve egy kicsit faradtabb voltam.


A második után viszont lázas voltam, fájt mindenem, alig tudtam aludni. De az is elmúlt második napra. És persze inkább ez, mint a covid ugye. A karom itt is fájt.


Ami furcsa volt, hogy mindkettő után megnőtt az étvágyam.

2021. aug. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
Mindkettő után beteg lettem, a második után főleg szarul voltam de inkább ez mint a kórház folyosóján fetrengve megfulladni.
2021. aug. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Nekem semmi bajom nem volt, pedig az elsőt 7 hónapos terhesen kaptam.
2021. aug. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet előre megmondani, mert mindenki másképp reagál. Én alapjáraton nem vagyok túl jó kondiban, minden évben szoktam beteg lenni, de mégse lett szinte semmi bajom egyik oltástól sem, mindkettő után csak egy kis hőemelkedésem volt egy estére, de egyáltalán nem zavart a napi teendőimben.
2021. aug. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A kezed biztos fog fájni 1-2 napig. De ez bármelyik oltásra így van, hiszen beleszúrnak egy tűt.


A többi dolog meg katona dolog... Lehet, hogy nem lesz semmi bajod. De az is lehet, hogy fájni fog a fejet, lázas leszel, gyengének érzed magad. Ez teljesen természetes. Beveszel egy fájdalomcsillapítót vagy egy lázcsillapítót, ha lázas vagy és ennyi. 1-2 nap alatt elmúlik. Belehalni nem fogsz.

2021. aug. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az elsőnél a szúrás helyén érintésre érzékeny volt a karom, meg meleg tapintatú is volt. Kicsit izomlázszerű lett estére, másnapra.

Másodiknál ugyanez, plusz másnap elindult felfelé a testhőm, de lázcsillapítóval megfogtam. Hogy milyen magasra ment volna fel nélküle, nem tudom. A karomra direkt figyeltem, mozgattam sokat, éjszaka is kinyújtott karral aludtam, így nem kötött be.

Harmadiknál kb mint a második, de lázat nem vettem észre.

2021. aug. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%
Közvetlen utána nem történt semmi. Egy hét múlva tele lett mindenem véraláfutásokkal, ezek elmúltak, viszont néha olyan furcsán ver a szívem (ha fekszek az ágyban pl. szoktam érezni, hogy gyorsan ver). Fogytam, 1 hónap alatt 8 kilót.
2021. szept. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
7/7 az nagyon sok :/ Akartal is fogyni? Kevesebbet ettel? Ezzel azert lehet el kene menned dokihoz, akar az oltas miatt van, akar nem.
2021. szept. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Cubina ***** válasza:
30%

Pfizer mellékhatások FB csoport megtekintését ajánlom. 77 ezer tag (tegnap még csak 75 ezer volt), szörnyűbbnél szörnyűbb mellékhatásokkal, képek is vannak. Senkinek "semmi baja", legalábbis a kiterjedt vizsgálatok nem mutatnak semmit, mégis sokan napok/hetek/hónapok óta szenvednek mindenféle betegségtől. Az orvosok nem tudnak semmit csinálni, mert a leletek jók, az emberek magukra vannak hagyva a bajaikkal.


Lehet, hogy semmi bajod nem lesz az oltástól, de az is lehet, hogy úgy jársz, mint az a sok szerencsétlen ember. Mivel előre nem tudni, hogy lesz-e bajod, ez egy zsákbamacska. Senki nem fogja tudni neked itt (meg máshol se) megmondani, hogy lesz-e károd az oltásból, vagy sem.

Neked kell eldöntened, hogy melyiktől félsz jobban. Egy olyan vírustól, aminek a mostani variánsa (delta) könnyedén összetéveszthető egy sima náthával, vagy pedig a vakcinától, amitől lehet, hogy úgy jársz, mint az FB csoport tagjai.

Ha az elmúlt másfél év alatt nem kaptad el a covidot/nem vetted észre hogy elkaptad, akkor a deltától sincs miért félned, mivel sokkal gyengébb.


Esetleg csináltathatsz antitest vizsgálatot is, abból kiderül hogy elkaptad-e az elmúlt pár hónapban.

2021. szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
3 napja kaptam meg a 2. Pfizer oltásomat, eddig semmi mellékhatást nem tapasztaltam azon kívül hogy tegnap még fájt az oltás helye. Egyébként az Szüleim és Nővérem is most kapták meg a 2.-at a napokban Nekik sem jelentkezett semmi. Többek között Nagybátyám is Pfizert kapott hónapokkal ezelőtt és semmi baja nem volt tőle neki sem.Bár nem tudom lehet egyénfüggő, mert valaki lázra panaszkodott. De az "ábra" az mutatja hogy a közvetlen környezetemben senki nem tapasztalt semmit igazából
2021. szept. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!