Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik is pontosan a tényezők a...

Mik is pontosan a tényezők a férfias kopaszodásban?

Figyelt kérdés

Hiába olvastam utána angolul is,csak összezavart. Tudom hogy életmód meg ilyenek közrejátszanak,de a legfontosabb dolgok


Mert amit le tudtam venni,az hogy van mikor a túlzott zsírosodás is genetika,vagy magas tesztoszteron,de van olyan akinek erre meg nem érzékeny a haja,lehet akármilyen zsíros a feje vagy magas DHT-ja. Szóval ez 2 lépcsős?


Mert nálam,túlzott zsírosodás van és azt mondta az orvos ilyen a genetikám,de amúgy lehet hogy a száraz hajam miatt is az. Viszont apám 59 éves és ahhoz képest jó mennyiségű haja van,a halántéknál kicsit felment és annyi,az ő apjának 50 évesen szintén rendes haja volt és anyám apjának is. Akkor kitől örökölném? Vagy lehet hogy a zsírosodásra való hajlamot anyámtól örököltem? Viszont akkor honnan tudhatom,hogy erre érzékenyek lesznek a hajhagymák és idő előtt megkopaszodok? Mikor megnéztem a képeket a nagyszülőkről kicsit megnyugtatott,de a túlzott zsírtermelés meg aggaszt


2021. szept. 9. 00:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát úgy tűnik hogy a csimpánzok is kopaszodnak - valamiért! Nem tudni

És mi örököltük ezeket a chimp géneket.

Nem menő farkat amivel liánokon utaznánk hanem kopaszodás

2021. szept. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Fura dolgokat írsz. Életmód és zsíros bőr nem igazán okoz hajhullást, csak extrém esetben (pl vashiány, annyira zsíros hogy eltömíti a tüszőket). Ha nagyon érzékeny a DHT-ra a hajad, akkor elindul a kopaszodás már fiatalon. Ezt gyorsíthatja a magas DHT szinted (ha nem érzékeny rá a hajad akkor majdhogynem mindegy milyen a DHT szint, bár a kettő együtt vált ki hajhullást, bizonyos szintű érzékenység és bizonyos fokú DHT szint együttléte a ludas). Magas tesztoszteron és magas DHT összefügg valamennyire, de nem feltétlen azonos a kettő, hiszen kevés tesztoszteronnak nagyrészét alakítja DHT-vá vagy sok tesztoszteronnak kis hányadát azért nem ugyanaz a szitu. Nagyon sok dologtól függ, a lényeg hogy ha férfias típusú akkor előbb utóbb borotva lesz ebből. 2 gyógyszer van ami nem parasztvakítás, az egyik egy értágító ami külsőleg alkalmazható, több vér megy a hajak gyökereibe, viszonylag veszélytelen, cserébe csak lassítja a folyamatot. Ez a minoxidil. A másikat meg felejtsd el mert az a hormonokkal szórakozik, csöcsöd nőhet és impotenssé is válhatsz.


Ha nem vagy benne biztos hogy mi a bajod akkor menj el magán bőrgyógyászatra ahol valamilyen eszközzel megvizsgálják a hajad. Ha van sorvadás akkor férfias kopaszodás, ha nincs akkor valami más. Ha valami más akkor vérvételre menjél, hátha pajzsmirigy vagy vashiány. Egymagában attól hogy zsíros még nem fog kihullani ha rendesen hajatmosol, persze ha van egy mögöttes probléma amitől hullik, akkor a zsírosodás és egyéb kisebb problémák rátehetnek még egy lapáttal

2021. szept. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Már volt nézve ilyen mikrokamerával,a seborrheás dermatitisznek volt 1-2 tünete,azután alakult ki mikor egyrészt nem mostam rendesen a fejem,mert elegem lett a samponokból,hogy mindegyik csak kiszárítja és csak sima vízzel mostam,másrészt lett egy gyulladt fogam,lázas is lettem és ez még jobban beindította a zsírtermelődést.


Csak azt nem értem,miből állapítják meg,vagy hogy jön ehhez az,hogy ilyen a genetikám

De több helyen is voltam persze. Valamelyik aszonta,hogy használjam ezt a minoxidilt,a másik meg majdnem hátast dobott mikor megemlítettem és aszonta,nehogy a fejemre merjem tenni,még fiatal vagyok ahhoz

2021. szept. 9. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!