Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen fizikai jegyek lehetnek...

Milyen fizikai jegyek lehetnek árulkodóak arról, hogy valaki alkoholista?

Figyelt kérdés

2021. szept. 13. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Itt szépen össze van foglalva egy része.

[link]

2021. szept. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%

Fizikai jegyek?

Általában már magán a szemen látszik, ha valaki ivott. Csillogó lesz a szemgolyó, és kicsit olyan úszkálós. Nem tudok rá jobb hasonlatot. A kéz finom mozgásai ügyetlenebbek Pl. gombok begombolása. Lehet kéz remegés, de az inkább másnapra jobban jellemző. A járás dülöngélő, de legalább is olykor akadozó. Ez az alkohol fogyasztásától is függ. A reflexek csökkenése. Aluszékonyság. Előfordulhatnak emésztési problémák, úgymint túl sok savtermelődés.

A többit írták a fenti linken. Egyébként tényleg jellegzetes a tagadás. Ő le tudna szokni (ha akarna, de egyértelmű, hogy nem akar), de ezért, meg azért nem teszi. Megindokolja saját magának, hogy miért nem. Kívülálló nem tud hatni rá, ha maga az alkoholistának nincs betegségtudata, illetve nem fogadja el, hogy az. Akkor sem, ha erre orvosi papírja van.

Az életmód változtatásra a fogadkozásai csak addig tartanak, amíg piszkosul rosszul van, de ahogy ez normalizálódik, elmúlik, a fogadalmai füsté változnak.

Nem hiába van az a mondás:

Az első pohár alkoholt az ember issza,

a második poharat, az első pohár,

minden további poharat, maga az alkohol isssza.

Sajnos ez tény, és való. Tapasztalat.

Családi környezetemben sokan ittak, mert a férfiaknál ez egy elfogadott dolog. Tehát, engem az alkohol úgy tett tönkre, hogy én magam nem ittam.

A párom habituális, azaz rendszeresen visszaeső alkoholista volt, orvosi papírokkal igazolva. Ez talán még rosszabb, mint aki állandóan iszik. Ugyanis azt a téves reményt nyújtja, hogy talán leszokhatna, de persze nem fogja megtenni.

Még a 40. életévét sem érte meg. 38 évesen belehalt.

Egyébként a családja azt mondta: az anyai nagyanyjára ütött. Az volt nagy alkoholista... bár az apja sem lehetett semmi, igaz, csak egyszer találkoztam vele.

Szóval az alkoholizmus egy alattomos, függőséget, s rengeteg családi tragédiát okozó betegség. (Mégis legális drog, akár a cigi.)

2021. szept. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy valaki iszik és csillog a szeme, vagy részeg, még nem jelenti azt, hogy alkoholista is.


Előző olvassa el a fentebbi linket.

2021. szept. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!