Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezek milyen tünetek lehetnek?...

Ezek milyen tünetek lehetnek? Alkoholista emberről van szó.

Figyelt kérdés
Az illető 51 éves, kb 25 éve alkoholista. 6 éve pedig orvosilag megállapították, hogy munkaképtelen 60%ban. Kb 10 éve volt hasi ultrahangon, ahol akkora volt a mája, hogy a belső szerveit takarta. Utóbbi időben rendszeresen. 2-3 naponta biztos összeszarja magát. Pár napja pedig már véres a széklete. Élénk piros, szabad szemmel jól látható. Azt mondja érzi az ingert, de hiába megy WC-re, nem tud székelni. Később meg csak kifolyik neki. Vizelettel is problémák vannak. Úgy tűnik a vizelete is véres. Enni alig eszik. 3 tojásos rántottát egy napig majszolgat. Napi szinten iszik bort, főleg olcsót és vizezi. Dohányzik is rendesen. Kb 70+ évesnek néz ki. Van itt olyan aki találkozott hasonló tünetekkel? Ez mi lehet? Lehet halálos? Orvoshoz nem megy, család pedig nem szeretné ha sokáig köztünk lenne még.

2021. ápr. 27. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 10 éve volt hasi UH-n, és akkor gyulladásos zsírmájat állapítottak meg nála, és azóta is iszik, akkor már lehet májzsugorja van és nem sokára belefog halni. A májzsugornak pontosan ez az egyik tünete, az étvágytalanság.


"Azt mondja érzi az ingert, de hiába megy WC-re, nem tud székelni. Később meg csak kifolyik neki."


Ezt nevezik hasvíz kornak.


Mivel a leírtakból úgy néz ki, hogy a szövődmények kialakultak, így már értelemszerűen megelőzni nem lehet, de kezelni még igen. Vízhajtó gyógyszerekkel, gyomorsav-csökkentőkkel, propranonol típusú vérnyomáscsökkentőkkel, vitaminokkal.


De ha 25 éve csinálja ezt, ráadásul még cigizik is, akkor nem hiszem, hogy most fog észbe kapni és változtatni az életén, mert ehhez az ő akarata kéne. A családja se akarja, hogy éljen, tehát ők sem ösztönzik a változásra. Nagyon sajnálom.

2021. ápr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Alkohol okozta krónikus májgyulladás! Előbb vagy utóbb, inkább előbb sajnos ebből nagyon nagy baj lesz! Sajnos ha tovább iszik az fogja elvinni, ha abba hagyja akkor a delírium, és az elvonás. Ilyen erős tüneteknék nagyon nagyon ritka a visszaút!
2021. ápr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Májcirrózis utolsó stádiuma. A végén a nyelőcsőben és a végbélnél is kitágulnak az erek, repedhetnek. Vagy alul, vagy felül fog elvérezni...



Véres vizelet miatt arra gondolok, hogy már a veséje is tropára van.


Vagy a szíve fog megállni alkoholos kardiomiopátiamiatt.


Fél lábbal a sírban van.

2021. ápr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédasszonynak ugyanilyen tünetei voltak, pár hétre rá meghalt.
2021. ápr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"Májcirrózis utolsó stádiuma. A végén a nyelőcsőben és a végbélnél is kitágulnak az erek, repedhetnek. Vagy alul, vagy felül fog elvérezni..."


Ez tetszik. Elvérzeséses halál... még csak 26 vagyok, de 7 éve iszom... messze még a vég... De jobb, mint tűzhalált halni. Félek a tűztől, lehet boszorkány vagyok... :)

2021. ápr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves #5. Családtagom így halt meg. Elpattant az ér, vért hányt stb... Olyan ismerősöm is volt aki 2 év alatt belehalt, mert napi 1 l töményet ivott.
2021. ápr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem jó az étvágyam, és a székletem/vizeletem sem véres. Bort szoktam inni rendszeresen, rozét, fehéret, vöröset, mikor mit. Viszont egy ideje többször előfordult már velem, hogy "megfestettem" a nadrágom (bef*ostam...), igaz, kevés mennyiséget, kívülről nem is látszott. Vizsgálatokon nem voltam. Ez mitől lehet? Lehet nekem is közel a vég? (Alkoholista vagyok)
2021. jún. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 alkoholistáknál gyakori a hasmenés. Ez az emésztési zavar a test védő reakciója az etil-alkohol egyidejű toxikus hatásaival..
2021. jún. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Vastagbél daganat, májon áttét. Ez lett végül az orvosi diagnózis. Orvosilag gyógyíthatatlannak minősítették. Megszenvedett a halálért.
2021. okt. 26. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!