Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eddig az volt, hogy az oltás...

Eddig az volt, hogy az oltás életet ment, hogy "aki be lesz oltva védve van", mostmeg "ugyanúgy meg lehet fertőződni csak kisebb eséllyel hal bele"?

Figyelt kérdés

A-a. Őszintén, én látom rosszul? Jött egy vírus. Egy durva vírus. Karantén lett, lezárás, mit tudom én mi. Akkor még az volt, hogy jajj, még nincs ellenszer, jajj, senki nem tudja mi lesz. Aztán hirtelen, egyik hétről a másikra már arról beszéltek, hogy nemhogy van ellenszer, LEHET 5 FÉLÉBŐL VÁLOGATNI. Akkor azt mondták, aki be lesz oltva, védve lesz, mostmeg már az megy a tvben, hogy "kevesebb eséllyel hal bele", akkor most mi az igazság?

Csináltattam laboros covid tesztet, azt mondták, nem vagyok covidos.

Később beteg voltam, csináltak "nagy tesztet" megint. Az első azt mondta covidos vagyok, kb 3 hétre rá megint Csináltattam tesztet kérésre, az megint azt hozta ki, hogy nem vagyok covidos. Később az volt, hogy "van bennem elegendő ellenanyag", a betegséget követő teszt után meg az, hogy ja nem, mégsincs. Most akkor mi a szar van, őszintén? Felzabálta az ellenanyagot a covid és eltűnt vele együtt, vagy mivan?

Ennek csak én nem látom értelmét?

Komolyan meg akarom érteni hogy mégis mi ez az egész, de egyszerűen minden ki van tekerve, ha meg az orvost kérdezem meg, hogy na most mit jelentsen ez, nem válaszol..


Ja persze a szomszédom beoltatta magát, pár napig szenvedett de jól van, de persze a védettségi igazolványát 7 hónapja nem küldték ki, emailre, telefonra meg annyit mondanak nekik, hogy "szives türelmüket kérjük" de a párja, aki beoltatta magát 4 hónapja, pár hete meg is jött neki a kártya. Na ilyenkor mivan?



2021. szept. 17. 08:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Üzlet, semmi mas.
2021. szept. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Nem értem a problémát.

Soha senki nem állította, hogy az oltások 100% hatékonyak. Azt sem, hogy egy újabb variáns ellen is ugyanolyan hatékonyak lesznek. De ha még így is kevesebben halnak bele, akkor azt elég nehéz nem úgy értelmezni, hogy életeket mentenek.

Az is vicces, hogy panaszkodsz, hogy egyszer negatív volt a covid teszted, egyszer pozitív. Tudod, ez egy olyan betegség, hogy ha elkapod, akkor vagy pozitív. Előtte és utána nem. Az időutazó vírust még nem találták fel, és pár hét alatt általában elmúlik.

2021. szept. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Eddig is fertőzött az oltott, csak tünetmentesen, vagy minimális tünettel. Az meg minden oltásra igaz hogy a betegséget ugyanúgy elkaphatod mellette, csak enyhébb tüneteket produkálsz. Csak van egy jelentős réteg aki szokás szerint nem gondolkodott, és elhitte hogy tökéletesen védve lesz, mert a csuti aszondta. És igen, rohadtul benne van a seftelés, az üzlet, ku.rva nagy pénzeket vágnak zsebre egyesek.
2021. szept. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%

Lesz ez még durvább is, amikor tiszta és világos lesz mindenki előtt, hogy az oltásokkal mindenki át lett b@szva. Beleértve az orvosokat, a politikusokat, és a nagyon okos kommunista virológusokat is, mivel az oltásokban az mRNS hatóanyag mellett olyan csúcstechnológia van, amiről fingunk sincs, csak max a biotechnológiai cégeknek, akik egyébként mindent nagy titokban kutatnak, gyártanak, főleg biológiai fegyvereket, azonosítási rendszereket.

Ha majd ezek kiderülnek, na akkor lesz majd igazából csak káosz, ez a mostani ahhoz képest egy rendezett "kutatási kísérlet".


[link]

2021. szept. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#2 látom nem sikerült felfogni. Segítek, lebutítom mint egy óvodásnak:


1. Nap: teszt eredmény: nem covidos.


2. Nap: teszt eredmény: covidos, VAN BENNEM ELLENANYAG.


3. Nap: teszt eredmény: nem covidos, NINCS BENNEM ELLENANYAG.


Sikerült felfogni? Covidosként volt bennem ELLENanyag, mikor már elmúlt a covid, már NEM VOLT bennem ELLENanyag. Érted?

2021. szept. 17. 09:06
 6/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
90%

Oltás kb. 1 év múlva lett csak és maga az oltóanyag ki volt eddig is fejlesztve, a fehérjébe csomagolt elölt vírus, vagy azonosító rns ami az immunválaszt kiváltja azt kellett csak megoldani. Az, hogy egyesek miért nem kapják meg a védettségi kártyát, arra sok magyarázat van, dolgoztam ilyen helyen. Amikor volt a Pfizer "akció", boldog boldogtalan elment, 100 méteres sorok álltak, napi több száz ember ment el, azokat leadminisztrálni nem kellemes és marha fárasztó, így megnő a hiba százalék is, plusz sok ember össze-vissza értelmetlenül tölti ki a beleegyezőt, olvashatatlanul, nincs idő arra, hogy mindenkitől kérdezgessük.

Igenis az oltás életet ment, de ez nem jelentette azt sosem, hogy senki sem fog megfertőződni és meghalni, csak ennek a száma lecsökken minimum a negyedére.

2021. szept. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy kérdező, mit vársz? a teszt sem tévedhetetlen, még akkor sem ha alacsony a hibaszázaléka. Ezen sokat ronthat ah az akitől a mintát veszik, baszik betartani néhány egyszerű dolgot.
2021. szept. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

Azt kéne már felfogni mindenkinek, hogy ha semmit nem tesznek a fertőzés megállítása ellen, de tényleg semmit, akkor kb a világ népességének a fele elhullik. Szó szeroint. Mert összeomlik az eü, a nagyon betegek nem jutnak időben orvoshoz a kevésbé betegek mennek jobbra-balra és fertőznek. A korlátozások a betegség lassításához vezetnek, és igen, a vakcinák nem nyújtanak 100%-os biztonságot, ahogy pl a fogamzásgátlók sem, amiknek azért elég durva mellékhatásaik vannak, mégis szedik az emberek.

A covid alig másfél éve van velünk. Szerintetek mit lehetne még tenni? Hagyni, hogy taroljon? Vagy PRÓBÁLNI olyan intézkedéseket hozni, amik VÉLHETŐEN segítenek?

2021. szept. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

#5

Egymást követő napon történt? Mert eredetileg úgy írtad, hogy hetek, ha nem tölt telt el.

Egyébként a Covid kapcsán többféle antitestet is mérnek. Az IgM pontosan úgy működik, ahogy leírod. A fertőzés alatt (de nem közvetlenül a megfertőződés után) magas a szintje, ha viszont kigyógyulsz, akkor lemegy. Az igG szint az, ami a fertőzés után hónapokkal is magas.

2021. szept. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#9 Hónapokkal később is magas lehet. Aki felületesen esett át rajta, az nem mindig lesz immunis.
2021. szept. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!