Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Dalacint írt fel az orvosom...

Dalacint írt fel az orvosom gégegyulladásra. Napi 4 kapszulát kell bevennem és 16 szem van egy dobozban, de csak 1 dobozzal írt fel. Az antibiotikumot nem 7 napig kellene szedni? Dalacinnál elég a 4 nap?

Figyelt kérdés

2021. szept. 20. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, honnan veszed ezt a 7 napot?

1 adagos antibiotikum is van

2021. szept. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Jó meglátás, örülök neki, mikor felmerül a gondolkodás...


Teljesen felesleges 4-et szedni ebből. A gyulladás az biztosan baktérium miatt van? Méghozzá "Gram - pozitív" miatt? Gondolom, nem lett megnézve...


Tehát ha így van, véletlen mégis, biztosan... Akkor jó a Dalacin, de elég napi 2, maximum 3 szem. Egy reggel és egy este tökéletesen megfelel. Ha nem, akkor 3, de annál több már hülyeség. Ha nem elég, akkor lehet ám még venni, meg van más kiszerelésben is.


Tehát ez nem úgy működik, hogy ennyi van, oszt ennyi elég. Ennyi általában elég, ezt kaptad és kész. DE ha nem elég, akkor még egy dobozzal fogyassz el. Ha az sem, akkor már többet ne! Akkor más a probléma, nem ilyen baktérium miatt van, hanem más miatt...

2021. szept. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Lemaradt..


Ha nem lett megnézve, ne szedd... Kérj rendes vizsgálatot, orvost... Szomorú, de simán írogatnak ilyen dolgokat, amiket nem kéne...

2021. szept. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Norbika, szerintem te ne pofázz bele abba, hogy a kérdező orvosa vizsgálat után mit írt fel!


Névtelenül okoskodni a neten, felelősségvállalás és hozzáértés alapján könnyű.


Kérdező, kövesd szépen az orvos utasítását, ami a betegtájékoztatónak (vagyis a gyártó adagolási utasításának) is tökéletesen megfelel!

2021. szept. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
* felelősségvállalás és hozzáértés NÉLKÜL könnyű.
2021. szept. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

“ Komolyan mondom, te napok óta írogatsz, folyton velem foglalkozol.” paranoiás vagy, most írtam először, a többi hülye kommentedre mások válaszoltak…sőt, legalább 3 másik kommentelő írt.


Nem vagy orvos! Ne adj kèretlen orvosi tanácsot!


Eszembe jutott rólad:


A Danubius Rádió közlekedési hírei:

- Figyelem! Az M7-esen autózók figyelmét szeretnénk felhívni, hogy legyenek óvatosak, mert egy őrült a forgalommal szemben autózik Budapest felé.

Kovács épp az autópályán hallgatja a felhívást, majd felcsattan:

- Hogy-hogy egy? Mind!

2021. szept. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
4 óránként kell szedni 1 hétig!
2021. szept. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
jó de csak 16 db XD
2021. szept. 24. 09:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Aki írta az tudja!
2021. szept. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy halottam hogy nem kell ott napi 4-et beszedni. Nekem a 300mg-t irt fel és nekem is napi 4x kellene de minek? Azért vajuk be hogy ez nem olyan gyógyszer amit ész nélkül kéne szedni. Elég komoly mellékhatásai lehetnek ennek. Ha 300mg alattit írnak fel úgy hogy napi 4-et szedj be akkor max reggel délben este oszt helo
2021. nov. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!