Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Dalacint írt fel az orvosom...

Dalacint írt fel az orvosom gégegyulladásra. Napi 4 kapszulát kell bevennem és 16 szem van egy dobozban, de csak 1 dobozzal írt fel. Az antibiotikumot nem 7 napig kellene szedni? Dalacinnál elég a 4 nap?

Figyelt kérdés

2021. szept. 20. 19:46
1 2
 11/11 Bécs P válasza:

Az antibiotikumnál teljesen mindegy, hogy 4 napig vagy 1 hétig szeded, ez függ a hatóanyagtól, illetve, annak felezési idejétől is, simán lehet, hogy valamiből elég 1x1, 3x1, valamiből pedig 1 hétig kell, illetve, problémától is függ. Vagyis a hatóanyagtól és a problémától függ.


Én nem fogok okoskodni és orvost felülbírálni, a lényeg, hogy mellé és utána szedjél azért probiotikumot (és lehetőleg jót), mert a bél mikrobiomra elég rossz hatással lehet. Viszont szerintem egy elég jó gyógyszer, amit nyilván nem kapkodunk be úgy, mint egy fájdalomcsillapítót, de ha indokolt, akkor szerintem nincs jobb megoldás.

dec. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!