Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha pszichiáter javasolja az...

Ha pszichiáter javasolja az antidepresszánst, de én nem akarok gyógyszert szedni, akkor visszautasíthatom?

Figyelt kérdés

Szóval én még sosem tettem kárt magamban, és másban sem, úgyhogy bízom benne, így nem utalhatnak kényszer gyógykezelésre. (ez fel se merült a beszélgetés során!!) De az is tény, hogy munkanélküli lettem, és már egy jó ideje szorongásos betegségem miatt nem dolgozom.


Segítséget kértem, és most azt mondta a pszichiáter, hogy megpróbálja felmérni majd, hogy "kell-e gyógyszer vagy sem"...

A kérdés, kényszeríthetnek-e ilyen helyzetben gyógyszer szedésére, ezek alapján, amit leírtam? Esetleg gondnokság alá helyezhetnek-e?


(nem tudom, hogy megy ez, még korábban senki sem javasolt antidepresszánst számomra)



2021. jan. 20. 03:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Általában nem kényszeríthetnek.


Én a helyedben azért megfontolnám. Ha az orvos nem egyből felírja, hanem előtte azért felméri, hogy kell-e gyógyszer, akkor valószínű, hogy tényleg kell, ha javasolja. Az agy bonyolult szerv, ha mondjuk biológiai okokból kevés a szerotonin, akkor szerotonint kell bevenni. (Ez csak egy példa, mielőtt kigugliznád a szerotonint.) Próbáld majd meg, nem veszthetsz vele szinte semmit.


Ha cukorbeteg lennél, akkor nem utasítanád vissza az inzulint, ugye?

2021. jan. 20. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Az antidepresszans nem pont ugyanaz mint a szorongasoldo.

Rendszeres orvosi kontroll mellett erdemes szedni az orvos altal javasolt ideig (ez altalaban minimum fel evet jelent), ha indokolt, mert helyreallitja a kemiai egyensulyt az agyban. Emellett akkor a leghatasosabb a terapia, ha pszichologushoz is eljarsz, rendszeresen,azaz kb hetente, mert akkor nemcsak a tunet lesz kezelve, hanem az okan is lehet dolgozni,illetve megtanulhatsz megfelelobb, jobb megkuzdesi modokat es idovel teljesen elhagyhato lehet a gyogyszer.

2021. jan. 20. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Én be nem venném. A problémákat nem a gyógyszer oldja meg. Akkor már inkább sportolj és élj egészségesen, az is tud számítani.
2021. jan. 20. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
Amíg beszámítható vagy, és nem rendelnek el kényszergyógykezelést, addig természetes, hogy elutasíthatod. Elküldheted az anyjába is a pszichiáter, de akkor meg szerepelni fog a papírodon valami durvább betegség, és hogy agresszivitásra vagy hajlamos. Én egyszer régebben a szakassziszensnek nem akartam válaszolni a már már túl intim kérdéseire, amit lehet önszorgalomból végzett, vagy hogy a kórház több pénzt legomboljon az egészégügyi biztosítóról. Mondtam, hogy én ezekre nem válaszolok, szépen udvariasan, de megsértődött, és elég durván visszaszólt. Hát azért álljunk már meg, én nem azért mentem oda higy hülye kérdésekkel bombázzon, csak gyógyszert akartam íratni, és úgy 2 órás várakozás után kerültem sorra, olyan sokan voltak, és még utánam is rengetegen várakoztak. Ő meg ráérősen elvolt. Pszichiáterrel még csak nem is találkoztam. Általában csak aláírja a beteg papírját. Az asszisztens magánszorgalomból, vagy bosszúból( ki tudja) ráírta a papíromra, hogy bipoláris vagyok. Mondjuk ezt nem tudom hogy találta ki, mert sehogy nem jellemző rám egyik tünet sem. Egyszer nagysokára találkoztam a főorvosasszonnyal, és csodálkozott hogy miért van a papíromon, hogy bipoláris vagyok. Amúgy eszembe nem jutott volna elmenni pszichiáterhez, de volt évekkel ezelőtt egy nagyon erős pánikrohamom, amit csak gyógyszerekkel tudtak kezelni, és utána "fedeztek" fel még egy csomó kórképet, és a pánikbetegség, amiért végül is elmentem hozzájuk, háttérbe szorult.
2021. jan. 20. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Rozsa illat es tea jo a depi ellen. A pacsuli illat is feldobja a hangulatot.

Meg a rendszeres napozas,szolariumozas is.

2021. jan. 20. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem bízol a dokiban, miért kerested fel?

.

Visszautasíthatod, ám annak lehetnek káros következményei, ha rákerül a papírodra. A net nem felejt.

Azt is megteheted, hogy ő felírja, te pedig nem veszed be..

Ha nem szeded a javasolt gyógyszert, későbbiekben negyobb problémád is LEHET.

2021. jan. 20. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
1 -es Szerotonint nem lehet bevenni külsőleg, mert az agy termeli. Szelektív szerotonin visszavétel gátló gyógyszerek vannak, amik segítik hogy az agyban magasabb legyen a szerotonin szint. Árulnak már úgymond szerotonin tablettát, de az kamu, inkább csak segíti annak termelődését.
2021. jan. 20. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
15%

Tehát igazából nem vagy beteg, nem szorongsz, csak ezzel eteted a környezeted, hogy ne kelljen dolgoznod.

Azt ugye tudod, hogy az összes recept lekövethető, amit neked valaha felírtak, és az is, ha nem váltod ki. Tehát dönthetsz úgy, hogy ne szeded a felírt gyógyszert, köszönöd szépen, de neked megfelel, hogy szorongásra hivatkozva nem dolgozol. Ezzel sincs baj, egész odáig, amíg ki nem tálalod, hogy leszázalékoljanak, és te majd elleszel a rokkantnyugdíjból. Ezt egy tollvonással fogják elutasítani, ugyanis nem tettél semmit, hogy meggyógyulj.

Ha ez is megfelel, és már most ki tudod jelenteni, hogy 10-20-50 év múlva is jó lesz, akkor hajrá.

Amúgy ha ennyire tojsz bele, ne foglald le a doki kapacitásait olyan elől, aki tényleg beteg, és meg akar gyógyulni. Eléggé leterhelt a rendszer, pont azok miatt, akinek a dokihoz futkosás a hobbija, de semmi baja, csak unatkozik.

2021. jan. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Nem kényszeríthetnek, hülyeség, hogy ebből bajod lesz. FElírhatja a receptet, aztán nem váltod ki. Ezt vajon majd megnézi valaki? Kereshetsz másik orvost is. A depressziót, szorongást nem csak gyógyszerrel lehet gyógyítani, hanem pl pszichoterápiával is. A munkanélküliség viszont csak ront a helyzeten, mert még jobban szorongsz. Pszichológussal kellene utána járni, hogy mi a probléma, és visszatérni az életbe.
2021. jan. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2021. jan. 20. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!