Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miert szed szinte mindenki...

Miert szed szinte mindenki valamilyen vitamint?

Figyelt kérdés
Akkora divat lett a kulonfele vitaminok szedese, ti milyet szedtek?
2008. dec. 11. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ok nagyon egyszerű.

Egyszerűen annyi történt, hogy a boltokban az étel tápértéke csökken! Már nem tudjuk sima étkezéssel bevinni az elegendő tápanyagot. A gödöllői agráregyetem felmérése szerint a tej tápértéke 95%al csökkent. És ez csak a tej!

Ha gondolod írj egy email.t: sirdani@citromail.hu és adok tanácsot mit szedek én.

2008. dec. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk megnyugtatja az ember lelkiismeretét. Én csak akkor veszek be C-vitamint,ha megázok vagy ilyesmi,és rég voltam beteg...
2008. dec. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Majdnem írtam egy novellát neked a vitaminok szerepéről az emberi szervezetben, de mégsem. A lényeg: ezek olyan anyagok amikből feltűnően kevés kell, de a szervezet mégsem tudja előállítani őket, kénytelenek vagyunk ezeket megenni. A helyzet az, hogy meg is esszük. A normális táplálkozású európai ember étrendje bőven fedezi a napi vitamin-szükségletet. Pl. bármilyen hihetetlen, de az magyar ember legfontosabb C-vitamin-forrása a burgonya. Kevés van benne, azt is szétfőzzük, de annyit eszünk belőle, hogy az is bőven sok. Avitaminózisok, azaz vitamin-hiánybetegségek csak a rendkívül egyoldalúan táplálkozó emberekben (pl. CSAK sör!), és azoknál fordul elő, akik valamilyen komoly felszívódási zavarral rendelkeznek. Ez a vitamin-mánia szó szerint mánia. Ha nem veszel be külön vitamin-készítményt akkor is bőven elég, amit megeszel. Láttál te már pl. skorbutos beteget, akinek kihullanak a fogai? Pedig ez a C-vitamin hiányának a tünete! Mégis az emberek két marokra zabálják a C-vitamint.
2008. dec. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem szedtem soha vitaminokat, remelem nem is lesz rajuk szuksegem, en divatnak tartom. Szerintem ha mindent eszik az ember, tenyleg mindent, valtozatosan, akkor nem lehet vitamin hianya. De, aki maskepp gondolja, azt is elfogadom, hiszen szive joga.
2008. dec. 12. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!