Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megjött a védettségi kártyám....

Megjött a védettségi kártyám. Mit csinálhatok vele?

Figyelt kérdés
Szeptember 15-én vettem fel az első Pfizer oltást.

2021. szept. 27. 18:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Ahol kérik, ott felmutathatod és elfogadják. Ha a második oltást nem vennéd fel, akkor onnantól viszont érvénytelenné válna.
2021. szept. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Semmit. Ha elég sokan összejöttök lehet vele snapszerezni. Lehet majd itt ott kérni fogják, meg lehet hogy nem. De mivel semmi használható infó nincs rajta, meg az sem hogy megvan -e mindkettő oltásod így nem igazán van haszna.


Külföldi utazáshoz a QR kód alapján egy applikációban kell regisztrálnod azt fogják elfogadni ezt plasztikot nem.

2021. szept. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Tedd be a pénztárcádba mindig legyen nálad és ha mész valahova és elkérik felmutatod és ennyi
2021. szept. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 vantel ***** válasza:
86%

Kitörölheted....

Büszke lehetsz rá....

Mutogathatod....

Eladhatod....

2021. szept. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

#4 Nem adhatja el. Illetve max dísznek igen, de más nem használhatja, az törvénytelen.

#1 nem válik érvénytelenné a második oltástól, legalábbis egyelőre nincs ilyen, csak pedzegették, hogy bevezetik. Olyan nagyon mód sincs rá. Szerintem az illetékesek már rájöttek, hogy elk*rták, amikor az első után ideadták...



Kérdező, tedd be az irataid közé, jelenleg ugyan csak nagyobb rendezvényekre kell, de könnyen lehet, hogy visszaállítják később azt, hogy szállodába, étterembe, stb. is kell. Fontos tudni, hogy csak személyivel együtt érvényes. Esetleg csinálj róla 1 képet, hogy ha elhagyod, akkor is be lehessen olvasni a QR kódot.

2021. szept. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
2-es: eleinte tényleg nem volt a QR kód alatt semmi használható, de most már van. Semmilyen applikációt nem töltöttem le, de ha a mobilom kameráját ráirányítom, akkor kiírja az első és a második oltásom időpontját, azt is hogy melyik fajtával oltottak és azt, hogy "érvényes".
2021. szept. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Amit az előttem szólók írnak, mind igaz. Ezen kívül vannak még felhasználási lehetőségek. A teljesség igénye nélkül: gitárpengetőt lehet belőle készíteni, körmöt lehet vele piszkálni, stb.
2021. szept. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

5-ös

Természetesen 1 mp alatt le lehetne tiltani, de szokás szerint csak hazudtak.

Kérdező: lehet pl olyat játszani, hogy mennyi idő alatt találod meg a qr-kódban az apró koronavírusokat (nem vicc, ott vannak)

2021. szept. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#9

Nyilván le lehet, én meg elképzelem, ahogy egy színház/mozi beléptetésénél emiatt áll a sor, hogy egyesével QR kódozzák/ellenőrzik mindenkinek, hogy érvényes is-e... Vagy egy mekiben amikor fizet az ember a pultnál a tálcával-üdítővel a kezében... Persze, ez biztosan egyszerűen kivitelezhető, hogyne.


A QR kódban pedig 1 koronavírus van. Egy kör alakú.

2021. szept. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#6

"de ha a mobilom kameráját ráirányítom, akkor kiírja az első és a második oltásom időpontját, azt is hogy melyik fajtával oltottak és azt, hogy "érvényes"."


Ezt hogyan csinálhatom?

2021. szept. 27. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!