Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Borzasztó hátfájás, sofőrködés?

Borzasztó hátfájás, sofőrködés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az utóbbi időben borzasztóan fáj a hátam-derekam. Sofőr vagyok,mondhatni egész nap a furgonban ülök, én rakodok,azaz emelgetek egész nap.

Próbálkozom a helyes emeléssel, hogy ne a hátamat terheljem...ennek ellenére mindig előjön a fájdalom az autóban, általában derékban, de ma a hátamat húzhattam meg nagyon,azóta is fáj.

Nem találom a problémát.

Az autóban össze-vissza állítgatom az ülést,de nem találom a helyem. Valamikor magasabban ülök,valamikor alacsonyan, próbálkozom a deréktámasz ki-be tekerésével is, az ülés elejét-hátulját külön tudom állítani, szóval tényleg minden adott a helyes testtartáshoz.

Igyekszem nem görnyedni, hanem kihúzni magamat.


Mit gondoltok? Gyógytornára kellene járnom? Meg kellene erősítenem a hátamat? Mit csinálhatnék?


Mi a fene miatt lehet ez?...

Létezhet olyan helytelen ülésbeállítás illetve testtarás, amit nem érzek rossznak,de mégis ekkora kárt okozna?


Köszönöm


2021. szept. 28. 23:40
 1/1 anonim ***** válasza:

A hát, és a derék izmainak erősítése valóban előnyös lenne.

A helyes testtartás is számít. Ha tudsz szerezni ék alakú párnát, az automatikusan helyesen tartaná a gerinced.


Pl.: [link]


Hát és derékfájásra:

Dr. Chen féle Tigris tapasz:


[link]


Persze csak akkor, ha nem túl érzékeny a bőröd a kámforra, mentolra, szegfűszeg olajra, borsmentára.


A zacskó 4 vastag tapaszt tartalmaz, amit hosszában félbe lehet vágni, és akkor egy-egy fél tapaszt felhasználhatsz a derekad két oldalára. Ha elég csak egy fél középre, akkor 8 alkalommal tudod felhasználni. Éjszakára ne hagyd fenn, mert irritálhatja a bőrt. Emiatt maximum 2x ragaszd ugyanoda a csíkokat. Éjjelre csak akkor használhatod, ha este kezded el a kezelést, viszont akkor nappalra nem tudsz feltenni újat. Egy tapasz kibírja csere nélkül a nappalt. Ha netán leizzadod, tapaszd vissza, akár úgyis, hogy feljebb-lejjebb tapasztod. Ha már nem ragad (de ez nem valószínű), akkor cseréld.


Ez a fajta krém is nagyon sokat segített:

[link]


Mellette szedhetsz kapszulát (gyógynövényes):

[link]


Egy értékelő ezt írta a zöld kagylós kapszuláról:

"★★★★★5/5 csillag. Orsika · 6 hónapja

Csodaszer

3 hete kezdtem el használni a kapszulát. A bal térdhajlatom évek óta fáj, vannak/voltak/olyan napok,amikor még a lépcsőn való közlekedés is nagy fájdalommal járt. Már 2 hét után éreztem a hatást, és egyre jobb a helyzet. Egyszerűen hihetetlen hogy a fájdalom amivel azt hittem, meg kell tanulnom együtt élni, egy ilyen kapszula hatására elmúlhat. Még csak 3 hete szedem, és biztos vagyok benne hogy a kúra végére teljesen elmúlik a panaszom."


Nyilván nem három nap-egy hét alatt hat.


Én ezt szedtem eddig:

[link]


Ezt is ki akarom próbálni az előző helyett, mivel ebben is van kurkuma:

[link]


Az elsőben csak a sima zöld kagyló van, és zselatin.

Amit eddig szedtem, abban Kurkuma őrlemény, citrus bioflavonoid, kollagén (II. típusú), hyaluronsav, zselatin van.

A kurkumás zöld kagyló kapszulában pedig: kurkuma kivonat (Curcuma longa), zöldajkú kagyló koncentrátum (Perna canaliculus), zselatin, kondroitin-szulfát, csüdfű gyökér kivonat (Astragalus membranaceus).


Ha húzódás, netán gyulladás miatt érzed a fájdalmakat, a gyógynövényes kapszulák biztos használnak. A kurkuma például elég erős gyulladás csökkentő, a kollagén pedig a porcoknak is hasznos.

2021. szept. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!