Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nemzetközi furgonozásnál jobb...

Nemzetközi furgonozásnál jobb a belföldi sofőrködés kisteherautó ? Vagy jobb nála a kamionozás, akár belföldön vagy külföldön? Jelenleg nemzetközi furgonos sofőr vagyok de kába semmire sincs időm,jó ha wcre el tudok menni vagy valamit gyorsan

Figyelt kérdés

enni tudok, maximum egy nap jó ha 2x tudok enni,normális kaját heti 1-2x,hol éjjel kell menni hol nappal,össze vissza alszom és van hogy már olyan fáradt vagyok hogy csak aludni tudok 2 órát aztán hajtani kell mert kell ennek a jó vállalkozónak a pénz,simán lehetne teljesíteni a megbízásokat nappal úgy hogy ne legyen szét hajtva az ember és éjszaka tudjon pihenni is a diszpécserem vagy is az irányítóm hagyná is csak hát a főnök a nagy vállalkozó hajt sokszor és mindig az a k.rva gps nyomkövetőt lesi 10 perc alatt meg kell tankolni majd wc és kaja ezt 10 perc alatt hogyan lehet kivitelezni?

Én szeretem vezetés után átt mozgatni magamat.

15 perc alatt le kell rakodni vagy meg kell rakodni, áru lekötözés, papírozás,útvonal tervezés ahol a fizetős alagutakat el kell kerülni ami után kell hogy nézzen az ember.

Hívogat hogy mennyek már,el mondtam neki egesznap egy szendvicset ettem neki az volt a válasza neki is csak reggelizni volt ideje na persze,3 embernek 1 ember termeli ki a pénzt.


Irányítómank a szokása pedig az ha 7 órát ír a gps akkor annyi idő alatt oda is kell érnem, már többször el mondtam neki hogy lehetetlen miért is?

-Útépítés ahol le zárnak sávokat így lassabban halad a forgalom.

-Baleset teljes útzár.

-Esőben sem lehet haladni,piros lámpa stb...

Alszom majd hív hogy kéne indulni ha akkor reggel nem eszem indulás előtt biztosan nem lesz időm a nap folyamán,van hogy mikor pont oda értem akkor ír hogy oda értem?

Ezek engem hülyének néznek, mondom ott a nyomkövető nézd meg légyszíves ja ok pont most nézem, egésznap azt lesik,mindig mennem kell ha meg állok kis idő múlva hív, komoly mondom örülök ha wcre el tudok menni.

Kérdezem én ez mindenhol így van??

Több emberrel találkoztam és belföldön annyit keresnek kevesebb munkával és nyugodt körülmények között amit én majdnem nemzetköziben.

Ilyen a kamionoszás is?

Vagy ott van időd mozogni,enni, aludni??



2020. szept. 5. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Pont ezért nem mentem furgonozni. Kamionba vagyis 3.5t+tól ott a tacho, lejár a 15 óra? Onnantól kapja be. :)
2020. szept. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért,ideges vagyok mert most derült ki hogy itt kell maradnom hétvégére 2 hét után,hajtanom kellet aztán mertem azt mondani nem bírom tovább és aludnom kell,erre azt mondták ha el vittem volna azt a 600km fuvart aztán mehettem volna haza ami 500km előtte pedig egész héten nyomtam mentem nem részeleznem de már utálom az egészet és ez már egy ideje csak szenvedés nekem,váltani szeretnék.
2020. szept. 5. 19:25
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem 500km ha nem 700km lett volna.
2020. szept. 5. 19:27
 4/10 A kérdező kommentje:

1# Hogy érzed ott magadat?

Van időd ezt a pár legalapabb dolgot megcsinálni?

2020. szept. 5. 19:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Furgon a legnagyobb szopó. Nincs tachográf, lehet éjjel nappal menni. És kell is, mert időérzékeny fuvarokat kapnak.
2020. szept. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5#Igen ez igaz, csak itt több esetben annyira még sem,mivel az irányítóm el szokta küldeni a megbízást papíron látok mindent 1-2 nappal előbb veszem fel az árut majd 1-2-3 nappal előbb is rakom le őket.

Pl simán lenne időm 1200 km megcsinálni 1,5 nap alatt de ez a pénz éhes vállalkozó 1 nap alatt akarja megcsináltatni velem mikor már túl vagyok 500km akkor ki találja ezt hogy sos az áru és megáll a gyártósor én sietek aztán kb le se szarnak ahova viszem ez 90% ban így is van, most is haza mehettem volna az irányítóm szerint nagyon jó díjat fizettek itt külföldön a belföldes 2 lerakó és két lerakóért simán haza mehettem volna de ez a pénz éhes vállalkozó azt mondta maradjak na mindegy is szerdán elméletileg keresek valamit haza irányba aztán ki pakolok a kocsiból és mondom a drága vállalkozó úrnak üljön bele aztán menjen 3 kocsival egyszerre 😀

Soha többé nem csinálok ilyet.


Azért kérdezem hogy milyen alapjában véve a kamionozás?

Nincsenek nagy igényeim,csupán pár dolog:-Legyen időm aludni,enni,fürdeni,tornászni ezen kívül ne hívjanak óránként vagy smsben küldözgessenek hogy mikor érek oda? ha 10x megkérdezi akkor sem tudok oda teleportálni.

Amit megbeszélek a munkáltatóval az legyen is úgy, ne azzal fenyegessen két hetente hogy ha így fojtatom nem tudunk tovább együtt dolgozni.


Nem tudom ez így a 21 században túl nagy igények?

2020. szept. 5. 22:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor itt a gond. Szar meló van csak, kis pénzért, ezért kell hajtani, hogy minél több fuvart meg tudj csinálni, mert gondolom nem is 200k-t akarsz hazavinni... Azt meg ki kell termelni.

Nagyobb autó annyival jobb, hogy ott a tachográf. Viszont cserébe örülj neki, ha hétvégére hazaérsz


#5

2020. szept. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tedd le a c+e jogsit. A furgonozás arra jó, hogy 1 év alatt kettőt öregedj. Visszatérve a 4. kérdésedre, napi 11-14 óra pihenőbe minden is belefér. Egyedül a parkolókeresés lesz neccesebb.
2020. szept. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7#Ez igaz tényleg sokszor szarok a meló és olyanokat is el vállal mint ha futár lennék pl 15 cím az ország különböző részein,ahol ugyan úgy hajtani kell mert este már senki sem veszi átt a csomagot.
2020. szept. 6. 11:53
 10/10 A kérdező kommentje:

8#Ebben igazad van,itt tényleg gyorsan meg lehet öregedni.

Na ez már jól hangzik,parkolót majd csak valahol találok ha nem a pályán akkor ipari parkban.

2020. szept. 6. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!