Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Frontin gyógyszer csillapítj...

A Frontin gyógyszer csillapítja azt az érzést amikor nagyon 'izgulok'?

Figyelt kérdés
Most, hogy elkezdődött a suli, olyan iskolába kerültem ahol nem ismerek senkit. Reggel mikor megyek az iskolába nagyon szoktam izgulni remeg a kezem, stb. Az orvos azt mondta ki ír nekem Frontin gyógyszert. Nem tudom ez jó lenne? Anyukám altatónak használja akkor nekem hogy hogy nyugtatónak írná fel? Segítenétek?
2010. szept. 1. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia:)Nekem is ezt irták fel,szorongáscsillapító,nyugtató hatású!És igen,hat,mert én is szedtem,főleg amikor új melóhelyre kerültem...nekem jó volt!

Kicsit altató hatása is van,de nem vészes,nyugi,nem fogsz elaludni tőle!

2010. szept. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszi a gyors választ!

(azért még írhattok)

2010. szept. 1. 15:32
 3/11 anonim ***** válasza:

Azért én pszichológusként nem igazán örülök, hogy rögtön nyugtatóval kezdesz. Valóban jó gyógyszer és enyhíteni is fogja a tüneteidet, de több okból sem javaslom neked a szedését (max 1-2 hétig):

Az első az, hogy a problémát nem úgy kell megoldani, hogy elnyomjuk a tünetet. Megnézzük, hogy vajon mi az, ami miatt igazából szorongasz. Ehhez fel kell keresned a gyermekpszichológust.

Másodsorban: vannak módszerek, melyekkel hatékonyan enyhíthető a szorongás. Ilyen az autogén tréning, NLP, különböző relaxációs technikák. Ezeket szintén a pszichológusnál hamar meg tudnád tanulni, és amikor szükséges "előhúzni".

Harmadszor: ezek a nyugtatók (benzodiazepinek) nagyon gyorsan függőséget alakítanak ki, mind fizikailag, mind pszichikailag. Tehát hasonlóak a drogokhoz. Ezért csak nagyon nagy odafigyeléssel szabad őket szedni, nem össze-vissza bekapkodni, amikor jól esne. Emellett állandóan növelni kell majd az adagot, mert hamar hozzászokik a szervezet és ugyanabban a mennyiségben már nem használ egy idő után.

Negyedszer: a Frontin hatóanyaga problémát okoz az emlékezeti funkcióknál, az iskolai tananyagot nehezebb lesz elsajátítanod, amíg szeded. Ez okozhat teljesítményromlást, ami csak még jobban fokozza a szorongásodat.


Tehát: nem győzöm hangsúlyozni: bárminemű mentális problémánál szakorvoshoz, vagy pszichológushoz kell fordulni. Ez az ő kompetenciájuk, a háziorvos valóban csak a nyugtatót tudja felírni, ami a problémádat egyáltalán nem oldja meg. Ha az iskolában nincsen iskolapszichológus, akkor a területileg illetékes nevelési tanácsadóba is fordulhatsz, vagy esetleg maszek alapon elmehetsz valahova. Gondold kérlek végig ezt a lehetőséget.

2010. szept. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

fú, köszönöm ezt a hosszú választ.

az az igazság, hogy már jártam pszichológusnál de úgy éreztem rajtam nem igazán tud segíteni. egész végig csak a családomról kérdezgetett és hülye teszteket kellett kitölteni. ezért is hagytam abba. másnál még nem jártam, nem is tudom, hogy akarok e menni.

minden esetre ez a szorongás szerintem csak az első pár hétig fog tartani míg meg nem szokom a környezetet és lesznek barátaim. addig ezt fogom szedni.

még egyszer köszönöm a választ

2010. szept. 1. 19:57
 5/11 anonim ***** válasza:

A frontinnak MELLÉKhatása az álmosság, ergo nem tudom miért altatóként szedik egyesek és kettesek. Nem arra való.

Jó szer amúgy, csak megszokod, aztán úgy maradsz, ha hirtelen és tartósan elhagyod.

2010. szept. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A pszichológus a tesztekkel megvizsgál téged, azt hogy egyáltalán mi a baj, honnan származik a problémád. Enélkül nem tud terápiás javaslatot tenni, mint ahogy az orvos sem tud vizsgálat nélkül gyógyszert írni! Te pont ebben a folyamatban léptél ki, a gyógyító munka még el sem kezdődött.


Nem értem, hogy miért ragaszkodsz ehhez a gyógyszerhez? A könnyebb út nem mindig helyes. A korodat sem írtad le.

Nem érzem felelősségteljes döntésnek ezt az orvos részéről sem, hogy felírta. Fiatal vagy még, nem ismered még a gyógyszer mellékhatásokat.

Kár, hogy édesanyáddal nem tudok beszélni.

2010. szept. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

15L vagyok.

amikor jártam pszichológus eleve nem azt a bajt kereste nálam, amit én valójában bajnak éreztem. akkoriban azért küldtek oda, mert rosszak voltak a jegyeim és ezen akart változtatni. ezt a szorongást viszot jó lenne megszüntetni, de nem is tudom, hogy kihez forduljak. az iskolámban mint mondtam új vagyok, most fogok menni másodszorra. ott még biztos nem keresnék fel pszichológust, mindenki dilisnek nézne. (előző iskolámban is ez volt)

2010. szept. 2. 05:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy te pszichológust felkeresel a magánügyed. Az iskolapszichológus rendel délután is, akkor is lehet hozzá menni, amikor senki sem látja.

A másik lehetőség, mint írtam, a nevelési tanácsadó. Ott végképp senki sem látja, hogy mész.


Még egyszer a pszichológusról: az első pár alkalom a vizsgálati szakasz. Nem történik még ekkor problémamegoldás. Viszont a szakember pontosan feltérképezi a problémádat. A rossz jegy is csak egy tünet, mögée kell nézni, hogy miért van.

Ha türelmetlen vagy és nem várod ki a vizsgálati időt, akkor a pszichológus nem tud segíteni neked. Ha nem működsz együtt és nem mondod el a problémádat, akkor sem fog tudni segíteni. Ha őszinte vagy, együttműködő és tényleg szeretnéd magad jobban érezni, akkor viszont nagyon sokat tud neked segíteni. Ő helyetted nem fogja a te problémádat megoldani.


A dilisségről: a közhiedelemmel ellentétben a pszichológushoz nem járnak dilisek. A dilisek sehová nem járnak, mert azt sem tudják, hogy valami nem stimmel náluk.

Egyébként megjegyzem, hogy inkább százszor higgyék rólam azt, hogy dilis vagyok (kit érdekel), mint drogfüggő legyek. A nyugtatószer, beleértve a Frontint is, nagyon közel áll a drogokhoz. Persze van, amikor gyerekeknek is írjuk, de csak nagyon rövid ideig, szigorú pszichiátriai kontrollal és súlyosan indokolt esetben. A te eseted, az izgalom iskolába menés előtt, nem tartozik a gyógyszeres kategóriába.

2010. szept. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

nem tudom még mi lesz. megbeszélem anyukámmal is.

köszönöm az eddigi válaszokat

2010. szept. 2. 15:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Mutasd meg kérlek a levélváltásunkat neki. Egyébként szívesen.
2010. szept. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!