Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérvétel közben el lehet...

Vérvétel közben el lehet ájulni? Honnan tudjam, hogy pánikroham vagy rosszul vagyok közbe?

Figyelt kérdés
Ma nagyon elkezdett dobogni a szívem vérvétel közben és szédültem is, de pánikroham volt. Honnan tudni, hogy el fogok ájulni?
2021. okt. 4. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha erzed, akkor mar mindegy. Nem hiaba esnek ossze hirtelen akik elajulnak. De te amugyis szeken ulsz, nem esel akkorat. Feleslegesen turaztatod magad. Ne nezz oda, csak arra az egy masodpercre faj, mig beszurja a tut.

Elore szolhatsz a vertvevonek, hogy rosszul vagy a tutol, szurastol, figyeljen ha veletlen elajulnal.

2021. okt. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Rutinos ájuldozóként (kb 30 db 25év alatt) nekem a gyors szívdobogás, nem hallok tisztán inkább csak az összemosódott zajt, rossz a közérzetem, a végtagjaimat gyengének érzem. Az már az utolsó pillanat, hogy elsötétül minden. Én általában vérvételkor szólok előre, hogy ájulós vagyok és akkor jobban figyelnek rám. Ha random helyen vagyok, akkor a közérzetemből tudom, hogy mi jön és ott ahol vagyok lefekszem és felteszem a lábamat valahova.
2021. okt. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én még sose ájultam el, mindig csak pánik volt, de na
2021. okt. 4. 20:19
 4/12 anonim ***** válasza:

A pánikroham akár több percig, fél óráig is tarthat: olyankor úgy érzed, hogy vécézned kell, hánynod kell, forró a véred, összeszorul a torkod és tényleg elhiszed, hogy meg fogsz halni. De nem hinném, hogy vérvétel kihozza ezt bárkiből is. A pánikroham a szorongásos depressziósoknál szokott előfordulni és teljesen random, stresszehelyzetek környékén. A vérvétel nem stresszhelyzet, csak max félelem.


Az ájulás előtt pedig azt érzed, hogy el fogsz ájulni, elszáll ez erő belőled és dobog az egész tested. Olyankor le kell gugolni vagy leülni és vizet kell inni. De ez a vérvétel után és max 2-3 percen belül megtörténik - utána már nem sok esély a rosszullétre.

2021. okt. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Panikroham kozben felmegy a vernyomas, igy nem valoszinu az ajulas.
2021. okt. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 flora08 ***** válasza:
100%

Közben is el lehet, sajnos. Mindegy, mi okozza (pánik, hirtelen lezuhanó vérnyomás, alacsony vércukorszint, fogalmam sincs), de ha érzed közben, hogy nem vagy jól, lehet ájulás a vége.


Velem megtörtént, borzasztó volt. Szerencsére volt kísérőm, aki bejöhetett velem, ő tartott a széken, amíg befejezték a vérvételt, utána ájultan átpakolt a vizsgálóágyra, ott tértem magamhoz (ez évekkel ezelőtt történt). Megfogadtam, hogy soha többet nem fogok így járni: tetszik, nem tetszik, szólok, hogy csak fekve működik a dolog. Se nekem, se a kórházi dolgozóknak nem jó, ha elájulok (főleg, hogy várandós vagyok, holnap megyek pont az utolsó vérvételre). Ha fekszem is szédülök utána kb. 10 percig, és ömlik rólam a víz, de legalább nem ájulok el, nekem ez már nagy eredmény. Próbáltam "hősködni", hogy nem nézek oda, meg arra gondolni, hogy hamar túl leszek rajta, semmi nem jött be. Ennyit tudok tenni, hogy szólok előre, nem haragudtak érte sosem.

2021. okt. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Osszeesel, ugy mar latjak, de mire eszhez tersz, mar megtortent.
2021. okt. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Édesapám is el szokott ájulni. Teljesen nyugodt természetű.Te neked így reagál a szervezeted erre. Ha ideges vagy elötte az sem a legjobb dolog.
2021. okt. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is pánikbeteg vagyok. Lavekan, Dativ pc, citromfűtea sokat segített nekem szívesen ajánlom neked is!! És jobbulást.
2021. okt. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem ájultam el, felmegy a vérnyomásom, nem engedte a szervezetem, hogy elájuljak.
2021. okt. 10. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!