Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pattanások felnőttkorban?

Pattanások felnőttkorban?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok és tele vagyok pattanásokkal. Hol a fájdalmasabb aknészerű, hol sima fehérvégű.

Fogalmam sincs mitől jöhet ennyire elő. Világ életemben problémàs volt a bőröm, terhesség alatt letisztult, de most amióta megszületett a kislányom ( két éve) szépen újra elkezdtek előbukkanni és egyre több.

Laktóz meg a glutén gyanús nekem, de lehet hormonok.. nem tudom. Bőrgyógyász is csak ezeregy féle patikai kencét ír fel. Inkább az okára szeretnék valahogy rájönni nem csak a tünetet kezelni.

Van aki felnőttkorban éli a második pubertást?

Nálatok mi hozta elő?


Köszönöm a válaszokat előre is



2021. okt. 4. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelen!


Mire kiderült, egy vagyont hagytam bőrgyógyásznál... Tej a bűnös! Minden formája, laktózmentes sem jó sajnos. De már a gluténra is kezdek tünetelni, úgyhogy azt a diétát is el kell kezdenem

2021. okt. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is a tej hozza ki. A natúr sajt és a vaj nem, a többi tejtermék változó, így inkább kerülöm őket. 40 éves koromig küszködtem a sok pattanással (terhesség alatt is), voltam többször bőrgyógyásznál, kozmetikusnál, semmi sem segített. Amióta diétázom, kitisztult a bőröm, terhelésre újra felbukkannak a pattanások. A gluténtől pedig ekcémás leszek. Érdemes kísérletezni.
2021. okt. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Vegán étrend ha nem akarsz sokaig fejtegetni ..

De endokrinológus is segithet

2021. okt. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tej, olajos magvak, zsiros etelek
2021. okt. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!