Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felnőttkori pattanásokra...

Felnőttkori pattanásokra létezik végleges, jó megoldás?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, a problémám 16 évesen kezdődött:

az arcomon, mellkasomon, hátamon csúnya pattanások jelentek meg - néha egészen mély, gyulladt, fájdalmas csomók formájában.

A bőrgyógyász a Differin krémet és Differin gélt írta fel, illetve a Zineryt nevű készítményt. Ezek enyhítették a problémát - de kellemetlen mellékhatásaik voltak. Nem napozhattam mellettük - néha fájdalmasan szárazzá tették a bőrömet, és volt, hogy 1 hónapos elhagyás után is olyan érzékeny volt tőlük a bőröm, hogy mindenhol piros voltam.

Többször érdeklődtem a bőrgyógyászaton, hogy nem létezik-e erre valamilyen gyógyszeres kezelés, hiszen ismerőseim szedték a Roaccutan nevű készítményt és más antibiotikumokat. Akkor azt a választ kaptam, hogy nekem nem akném van, csak nagyon pattanásos a bőröm. (Ismétlem, az arcom mellett a mellkasom és a hátam is tele volt pattanásokkal, gyakorlatilag mindig csak garbóban jártam.)


Aztán 19 évesen a nőgyógyász olyan fogamzásgátlót írt fel, ami segít a pattanásokon. Először a Diane35-öt szedtem, majd áttértem a Cypromix-re. Semmilyen kellemetlen mellékhatást nem tapasztaltam - és naivan azt hittem, a problémám megoldódott. Boldog voltam, stresszmentes, azt éreztem,h ogy végre ugyanúgy élhetem az életemet, mint mások.


22 évesen abbahagytam a gyógyszert - viszont a tervezettel ellentétben egy fél évig bírtam gyógyszer nélkül, mert a pattanások ugyanolyan súlyosan visszatértek.

Ekkor újra szedni kezdtem a tabit, ezúttal a Cypromix-et írta fel a doki. (Bőrgyógyászhoz ekkor már nem jártam, úgy éreztem, futószalagos problémának tekintik a panaszaimat és ezért nem kezelnek túl lelkiismeretesen.)


22 éveskoromtól 25 éves koromig tehát ismét tablettát szedtem. Legutóbb decemberben próbáltam meg elhagyni a fogamzásgátlót - viszont márciusra már megint olyan súlyos bőrproblémáim lettek, hogy újra felírattam magamnak az orvossal.


A problémám, hogy ebbe kezdek belefáradni... Mert tudom, hogy a fogamzásgátló nem lehet örök megoldás - viszont a krémekkel az a problémám, hogy csak a tüneteket szüntetik meg (azt sem tökéletesen), a valódi okot nem.


Nem akarok egy egész életet úgy leélni, hogy minden este és reggel végig kelljen krémeznem, ecsetelnem az arcomat, hátamat, mellkasomat - mindezt azért, hogy nyáron bujkálnom kelljen a nap elől,és irritált legyen a bőröm.


Szeretnék végre egy végleges megoldást...


Létezik ilyen egyáltalán? Vagy naiv lennék? Életem végéig fogamzásgátlót kellene szednem? Vagy életem végéig kompromisszumot kötni, bőrgyógyászhoz járni receptért és lemondani a nyarakról?


Kérlek, segítsetek! Minden tanácsnak, tapasztalatnak örülök, mert fogalmam sincs,mitévő lehetnék. Most még mindig szedem a gyógyszert, de nem akarom örökké szedni.



2013. szept. 25. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Cypromixet nem szabad fél évnél tovább szedni. Jó lenne, ha elmennél egy hormonvizsgálatra.
2013. szept. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
bőrgyógyász roaccutan kúra 3 hónap után vérvizsgálat utána mehet tovább egy évig és pattanás elfelejtve.
2013. nov. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!