Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kicsúszott az irányítás a...

Kicsúszott az irányítás a kezemből a saját életem felett? 18L

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy mit javasolnátok, esetleg voltatok/vagytok-e hasonló cipőben.

Most vagyok végzős gimiben. Kitűnő tanuló voltam, de az online oktatás alatt annyira elszoktam a tanulástól, egyszerűen alig tudom rávenni magam. De ez csak a kisebbik gond.


Nem tudom letenni a telefont a kezemből, folyton zenét hallgatok, videókat nézek és telefonozok akár éjfélig is. Van, hogy emiatt a zuhanyzás vagy fogmosás is elmarad, olyan is volt, hogy olyan fáradt voltam nem volt kedvem elmenni korán zuhanyozni így az aznapi ruhámba aludtam el.


Kellemetlen ezeket leírni, mert annyira vágyok rá, hogy nekem is szép rendezett rendszerezett életem legyen, tele célokkal.


Nem tudom, hogy ennek esetleg belülről jövő lelki oka lehet, hogy ennyire elveszítettem a saját életem felett az irányítást vagy mi vezethetett eddig.


Kérlek írjátok le mit tanácsolnátok! Köszönöm szépen a segítséget!



2021. okt. 6. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Tiltsd le az értesítéseket csak Telefon sms esetleg mail maradjon. Komolyan...
2021. okt. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos, függő lettél. Drog, szerencsejáték, alkohol stb... függő ugyanez. Amit tehetsz hogy átmenetileg lecseréled a telót egy régire amivel csak telefonálni tudsz. Kezdj el sportolni az is nagyon sokat számít.
2021. okt. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Telefonfüggő lettél. Ha változtatni akarsz, akkor ahhoz elhatározás kell. Meghatározod, hogy pl. egy nap 3x fél órát telefonozol. Amikor ez lejárt, lenémítod az értesítéseket és elrakod a mobilt.

A legjobb opció a telefon lecserélése lenne, ahogy 2# is írta.

2021. okt. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még egy fontos dolog ami a függőségekkel kapcsolatos. Ez egyfajta menekülés a valóság és a problémák elöl. Ezen gondolkozz el, talán segít.
2021. okt. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Ugyanígy vagyok, 18/F
2021. okt. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az internetezést alvás előtt 40 perccel hagyd abba(húzz rá ébresztőt). Helyette vegyél elő egy unalmas tankönyvet vagy órai jegyzetet és próbálj meg azon elaludni. Így üthetsz két legyet egyetlen csapásra.


Emellett ajánlom ezt a cikket: [link]



A tanulásra nem tudok mit mondani. Oda motiváció és saját célkitűzés kell, mert ha az nincs, akkor nehéz rávenni magad. Még az is ronthat a helyzeten, ha nem megfelelően tanulsz és csak szenvedés az egész folyamat.

2021. okt. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!