Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csontritkulás és felszívódási...

Csontritkulás és felszívódási zavar mitől van?

Figyelt kérdés

A 40-es éveimben járó férfi vagyok és évek óta csontritkulásom van.

Tejterméket szinte minden nap fogyasztok, így a kálcium bevitellel nem lehet gond.

A kalcium-mítoszról is hallottam, de ami a csontképzéshez kell anyag (magnézium, K-vitamin, C-vitamin stb. stb.), azokból is mindből eleget fogyasztok, szóval a bevitellel egész biztos nem lehet gond. Még egy ideig a Tovita csontképző tablettát is szedtem, de sokat az se használt.

Napozok is eleget mindig, szóval a D-vitamin is megvan. Csak arra tudok gondolni, hogy felszívódási zavarom van, de nem tudom mitől. Bélférgességem nincs.

Vajon mi lehet a problémám?



2021. okt. 14. 14:44
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Szerintem már gyerekkorom óta van a felszívódási zavarom.
2021. okt. 14. 14:49
 2/12 anonim ***** válasza:
Pl. cöliákiától. De ez csak egy lehetőség, van számos más is, talán próbáld orvossal tisztázni a tüneteidet.
2021. okt. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet hogy extrém sok foszfátot viszel be, egy foszfát ürülésével két kalcium is távozik. Sok foszfát van az ömlesztett sajtokban (foszfátos ömlesztősó) és a szénsavas üdítőkben.
2021. okt. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Laborban már voltál?
2021. okt. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az "orvostudomány" eléggé gyerekcipőben jár. A felszívódási zavar azt jelenti, hogy nem tudják mitől van. Hasonlóképp idiopátiás szóval jellemzik azt, ami ismeretlen okra visszavezethető. A csontritkulás (oszteoporózis) sok esetben a kalcitonin nevű peptidhormon hiányával magyarázható, de többnyire sokkal bonyolultabb a helyzet, kezelgetik, de igazán gyógyítani nem tudják.
2021. okt. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mivel férfi vagy, a csontritkulás másodlagos okai jöhetnek szóba (az elsődleges ok a nőknél az ösztrogén szint csökkenése).

Másodlagos csontritkulást idézhet elő: anorexia nervosa, hiperprolaktinémia, pajzsmirigy működési zavar, mellékpajzsmirigy működési zavar, mellékvesekéreg túlműködés, emésztési és felszívódási zavarok, csontvelő betegségek, autoimmun betegségek, alkoholizmus, reumatoid artritis, mozgásképesség elvesztése, szteroid-kezelés.

Mint látod, csak egyik ok a felszívódási zavar, van még számos ismert ok. Meg kellene nézni, ezek közül valamelyik fennáll-e nálad.

2021. okt. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Sajtot valóban sokat eszek és tudom hogy a gyári tele van adalékanyagokkal, de úgy érzem, hogy ha nem eszek, akkor még rosszabb a helyzet.

Laborban nem voltam még. Úgy vagyok vele, hogy azzal hogy megerősítenek benne, hogy valóban felszívódási zavarom van, nem sokra megyek, főleg hogy csak kezelgetni tudnak, de meggyógyítani nem. Máskor meg már mondta az orvos, hogy emésztési problémám van. Egyik baj hozza a másikat..

2021. okt. 15. 06:18
 8/12 anonim ***** válasza:
Sajtból csak az ömlesztett sajt az, amiben rengeteg a foszfát, minden más sajt kedvező számodra. Ezt érdemes elkerülni.
2021. okt. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
OK. Köszi.
2021. okt. 15. 14:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Ki állapította meg, hogy csontritkulásod van? Volt DEXA-vizsgálatod? Azért ezt egy férfinál nem szokták annyiban hagyni, vizsgálódnak az okokról. Remek gyógyszerek is vannak a csonttömeg növelésére. 40 éves korban egyáltalán nem normális a csontritkulás.
2021. okt. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!