Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Félelem az iskolai rosszulléttől?

Korina003 kérdése:

Félelem az iskolai rosszulléttől?

Figyelt kérdés

Sziasztok/Üdv!


Nemrégiben az iskolában volt egy nagyon csúnya rosszullétem. Hányingerem volt, begörcsölt a gyomrom, vert a víz, de mégis fáztam, azt hittem elájulok, háromszorosára gyorsult a pulzusom, fulladtam, nem tudtam koncentrálni semmi másra.

Ez így egyik percről a másikra történt és értem kellett jönni, mert járni alig tudtam.


Azóta folyamatos rosszulléteim vannak. Rengeteget fáj a hasam, émelygek, ingadozik a vérnyomásom, foltokat látok,szédülök, hangulatingadozásaim vannak, olyan mintha fel akarna gyulladni a gyomrom(gondolom gyomorsav), álmatlanság, rémalmok sorozatai. És ez mind úgy, hogy 1,5 hete itthon vagyok, mert félek, hogy rosszul leszek az iskolában. De ezek a dolgok mielőtt nem volt a hétfői rosszullétem nem voltak. Szerettem iskolába járni...legfőképp a haverjaim miatt és nagyon hiányoznak, de így ilyen állapotban nem is tudok és tök felesleges bemennem, mert úgysem tudok odafigyelni az órákon.


Már gyakorlatilag olyan dolgoktól is félek amiktől nem kellene, például mi lesz ha rámjön a hasmenés. Gyakorlatilag lényegtelen dolgok.


Mikor megpróbáltam reggel elindulni nagy nehezen 2 napot be tudtam menni, de kegyetlen volt. Egész nap megmaradtak a fent leírt tünetek. Mostanra már addig fajult, hogy hogyha tisztában vagyok vele, hogy be kellene mennem rosszul leszek.


Voltam pszichológusnál és csak annyit mondott, hogy nem tud velem mit kezdeni és, hogy ezeket csak beképzelem. Gondoltam magamba, hogy elég intenzív beképzelések.


Ha esetleg valaki volt hasonló helyzetben akár munkában, iskolában, tömegközlekedéssel kapcsolatban az kérem írja meg, hogy neki esetleg mi segített, mert nem maradhatok itthon a végtelenségig.


Válaszokat előre is köszönöm!



2021. okt. 16. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj el másik pszichológushoz, szakember ilyet nem mond.
2021. okt. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pánikbetegség. Hány éves vagy?
2021. okt. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

21 éves vagyok. A tanulással és az iskolával sosem voltak gondjaim. 2 szakmám van és most fogok érettségizni.


Mivel a "szakember" elhajtott és sem a családban, sem barátok között nem volt pánikbeteg ezért maganak sajnos nem tudom megállapítani. Ezért keresek egy szakembert aki nem elhajt, hanem esetleg segíteni is tudna.

Azért fordultam ehez az oldalhoz, mert nagyon sok ember van sokkal, sőt ezerszer több tapasztalattal mint én. És hátha valaki tudna tanácsot adni, hogy mire találok egy szakembert addig legalább az iskola padba vissza tudjak ülni.

2021. okt. 16. 22:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez ennél bonyolultabb. 21 évesen már szedhetsz erre gyógyszert, rövidtávon nyugtatót, de hosszú távon csakis antidepresszánst érdemes. Ezt biztos lesz, aki ellenzi és azt mondja "lelki" okai vannak. Szerintem meg nem. Akkor nem hatna a gyógyszer. Én 10 éve szedem és tünetmentes vagyok, előtte 2 év borzasztó volt.
2021. okt. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbálj ki egy jó minőségű cbd olajat. Nekem a pánikbetegségem egyik napról a másikra megszűnt, igaz amúgy sem volt súlyos. Egy próbát megér mielőtt gyógyszerhez nyúlsz.
2021. okt. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4


Attól mert te gyógyszerfüggő vagy és 10 éve nem tudsz 1 napot sem eltölteni nélküle, mást ne bíztass erre. Szedd csak, ügyes vagy, de egy 21 éves ember inkább ne a te példádat kövesse.

2021. okt. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os

Hanem inkább legyen rosszul bármi áron. Hajrá.

És mi azzal a probléma, ha valaki gyógyszert szed?

2021. okt. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!