Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagy wc-nél a víz csupa vér...

Nagy wc-nél a víz csupa vér lesz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 hete fáj a nagy vécézés, de akkoriban hasmenésem volt azt gondoltam, hogy biztos csak amiatt csíp. Azóta elmúlt a hasmenésem. És ma reggel találtam némi vért a wc papíron. Este viszont mikor ismét mentem, nem kis mennyiséget találtam... Érdekes módon a székletembe keverve nem találtam, csak a víz vált vörössé. Eléggé megijesztett. Mit tegyek? Mit jelenthet ez?

19l



2021. okt. 17. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Valószínűleg aranyér.. Menj orvoshoz minél előbb ad rá kezelést!
2021. okt. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Ez azt jelenti hogy nem belső eredetű, nem a gyomrod vagy a beleid véreznek (ha belső eredetű akkor nem élénk vörös, hanem inkább fekete), ez jó hír. Viszont így is aggasztó, ne halogasd az orvost.
2021. okt. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Jut eszembe: nem ettél céklát?

Én már jártam úgy hogy nagyon megijedtem (szintén csak a víz volt vörös) aztán én éreztem magam a világ leghülyébb lényének amikor eszembe jutott hogy cékla volt ebédre.

2021. okt. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Holnap mondom anyának és megbeszéljük az orvost. És sajnos nem ettem céklát... Bárcsak annyi lenne az egész...
2021. okt. 17. 22:39
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

2-es ez így nem igaz. Az emésztőrendszer felső szakaszából származó vér(gyomor,vékonybél) fekete lehet,de a lentebbi pl vastagbél lentebbi szakasza,vagy végbélből származó piros színű.

Pont nemrég volt itt egy kérdező akinek piros vér ürült székeléskor és vastagbélrákot diagnosztizáltak nála,képeket is csatolt. Szóval ne vezessünk félre senkit.


Kérdező...ez bármi lehet,repedés,aranyér,polip stb proktológushoz menj el.

2021. okt. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom miért pontozták le az 5-ös válaszolót, mert abszolút igazat ír.

A felsorolását kiegészíteném még a gyulladásos bélbetegséggel. Aranyérnél elég ritka az olyan fokú vérzés, ami nem csak a papíron hagy nyomot, hanem a vizet is elszínezi.

Mindenképpen orvoshoz kell menni, hogy kiderüljön, pontosan mi okozza!

2021. okt. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
Senki nem lát a seggedbe innen. Szakorvos javasolt. Ha nem akarsz elmenni, akkor pedig így jártál, ha aranyér, végbélrepedés helyett polip vagy rák.
2021. okt. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes válaszokat. Végbélrepedés okozta a problémát
2021. nov. 15. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!