Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Idén (talán tavasz körül)...

Idén (talán tavasz körül) voltam pajzsmirigy ultrahangon és azt mondta a doktornő, hogy majd mennem kell újra, de nem emlékszem, hogy mit mondott azzal kapcsolatban, hogy fél vagy egy év múlva kell mennem?! +

Figyelt kérdés

Pajzsmirigy alulműködés van, azt mondta a doktornő és Hashimoto betegség nincs.


Akinek hasonló betegsége van, neki milyen időközönként kell mennie pajzsmirigy ultrahang vizsgálatra?



2021. okt. 20. 13:53
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

#9. Amikor a doktornő - aki a pajzsmirigy ultrahangos vizsgálatát végezte - azt mondta nekem, hogy nincs Hashimotom, én ezt teljes mértékben elhittem akkor.


Egy másik probléma miatt volt nagyjából akkoriban vérkép csináltatva.


TSH 5,54

Szabad T4 11,90

Szabad T3 3,44


De talán ezekkel is úgy van, hogy attól függően, hogy milyen stádium, változó értéke lehet.

A fenti értékek alapján te mit gondolsz?

2021. okt. 20. 19:01
 12/21 anonim ***** válasza:

Sajnos anti testek nélkül nem lehet megmondani. A TSH-d eléggé magas, és ha a T4 és a T3 hasonló referenciákkal készült, mint amivel az én laborom csinálja, akkor a referencia érték alsó 1/3-án vagy, ami nem ideális, de nem is "hű, de rossz".


Nem is értem miért nem csináltak anti testeket... De biztos igaza van, sajnos ez is egy olyan dolog, amiről folyamatosan jön ki információ (ami jó), de ezzel minden orvos mást mond, attól függően, hogy mikor és hol tanították és mit fogadott el, mint "igaz információ".

2021. okt. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszi. A 10-es hozzászólást láttad? Te vagy, aki már írt is választ?


Neked mennyi volt a TSH amikor kiderült és mennyi most?

2021. okt. 20. 19:11
 14/21 A kérdező kommentje:
Igen, kb minden orvos mást mond, az enyém pedig ráadásul elég elmaradott és nem úgy tűnik hogy annyira képben van... (Háziorvos.)
2021. okt. 20. 19:12
 15/21 anonim ***** válasza:

Igen, én írtam.


Most éppen mennyi azt hagyjuk, mert most halt meg apukám mára 2 hónapja pont szóval hót ideg vagyok és most felment 4,2-re.

De amúgy 4,71-el diagnosztizáltak. 11,2 T4, 5,3 T3.

1,9 volt a legjobb TSH-m, amikor először elkezdtem a gyógyszerzést akkor 6 hónap után idejutottam.


Áh várj, akkor téged a háziorvos meg egy ultrahangos nézett? Endokrinológusnál nem voltál? Mert az megmagyarázná, hogy miért nem volt anti test vizsgálat, mert azt csak endo írhatja ki TB-re.

2021. okt. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

#15. Ó, őszinte részvétem!!!

Megértem, hogy nagyon feszült vagy mostanában.


Endokrinológusnál nem voltam még. Kaptam beutalót, de nem mentem el.

Ennek több oka is volt.

Hát akkor most elkezdtem gondolkozni, hogy elmenjek.


Te a Facebookon benne vagy a Hashimoto csoportokban?

Nekem nincs Facebook profilom, úgyhogy én nem vagyok, de azt tudom, hogy vannak ilyen csoportok. Gondolkoztam azon, hogy regisztrálok emiatt.


Köszi, hogy írtál a másik kérdéshez is!

2021. okt. 20. 19:25
 17/21 A kérdező kommentje:
(Ja igen és vashiány is van nálam.)
2021. okt. 20. 19:29
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem, nem vagyok benne semmilyen csoportban. Őszintén szeretem a saját kontrollom alatt tartani, hogy mikor és mennyi információt kapok a betegségemről. És van tapasztalatom más betegséges csoportokkal, és nincs kedvem ahhoz a negativitáshoz vagy ahhoz a "guglizd már meg, az első linken ott a válasz" típusú kérdésekhez xD


De kinek mi. Van aki szereti az ilyen szociális összeverődést, mert neki támaszt nyújt. Szóval, ha úgy érzed, hogy segítene, akkor jelentkezz fel!

2021. okt. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

#18. Tulajdonképpen akkor esetemben még azt sem derült ki, hogy csak alulműködés vagy gyulladás is.

Ha te benne lettél volna a csoportban, akkor esetleg regisztráltam volna.

Nekem az a problémám, hogy annyi egymásnak ellentmondó információ van a témában.

Például nem tudom, hogy a szintetikus hormon az csak annyit csinál-e, hogy a vérkép megváltozik vagy valójában eredményez gyógyulást?

Most nem jut eszembe pontosan a neve egy orvosnak, talán Berry MD. A YouTube-on láttam tőle régebben egy videót.

Azt te is láttad esetleg?


Az autoimmun protokoll étrendet nem tartod?

2021. okt. 20. 19:57
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem szoktam nagyon youtubeon ezzel kapcsolatban videókat nézni őszintén. Szóval nem láttam.


Nem, nem tartom. Biztos igazuk van, de őszintén kisebb bajom is nagyobb annál. Próbálok valamennyire gluténmentesen és laktózmentesen étkezni amikor fix állapotban vagyok, de jelenleg folyamatosan ingázok és intézkedek szóval nem igazán van rá se erőm se energiám. Plusz nekem a kajával van egy adag mentális probléma is, amin dolgozunk a terapeutámmal.

2021. okt. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!