Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon félek a covid elleni...

Nagyon félek a covid elleni oltástól, de tudom, hogy kellene. Tippek, hogy bátorságot gyűjtsek?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, már rég túl kellett volna esnem rajta, tudom, de annyira félek, hogy valami bajom lesz tőle. Már voltunk koronásak, tünetmentesen megúsztuk, de védettségire már nem elég az ellenanyag a szervezetemben. Viszont most, hogy ennyire rossz a helyzet megint, és egyre csak rosszabb lesz, nem szeretnék újra beragadni itthon. Fiatal vagyok, szeretnék barátaimmal kint maradni néha, meg egyetemről is lesz, hogy nem érnék haza nyolc előtt pl. Ráadásul azért félek is a vírustól.


Azonban volt rokonunk, aki alapbetegség miatt meghalt az oltás után (olyan is, aki oltás nélkül), ráadásul Anyáéktól is csak a rosszat hallom az oltásról , meg hogy mennyi oltott fekszik intenzíven....

Barátaim közül az oltottaknak max. 2 napig fájt a karja, volt, aki belázasodott, de annyi. Szóval tudom, hogy nekik minden okés volt, nem kellene félnem, de azért félek. Anyumék közölték velem, hogy ha bármi bajom lesz tőle, őket nem érdekli, én bajom, én akartam. Ezért is nehéz, mivel nem kötelező, így ha tényleg lesz valami, csak magamat tudom majd hibáztatni. Saját felelősségem.


Pfizerre gondoltam, mivel annak nem láttam, hogy lenne egészségügyi háttérrel kapcsolatos megkötése. (pcos-om van, meg néhány hormonproblémám, valószínű a cukrom sincs teljesen rendben, de azt vizsgálják, pajzsmirigyprobléma is lehet képben van kicsit, de még arról se tudok sokat. )


Szóval ha bárkinek van bármi tippje, hogy ezt fejben hogy rakjam helyre magamban, szívesen fogadom. Most regisztráltam az oltásra, csak kellene egy kis bátorság.



2021. okt. 28. 16:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
74%
Olvassad el az oltás mellékhatásait, az sokat segít
2021. okt. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is PCOS-em van, mellé pánikbetegsèg, gondolhatod mennyire be voltam parázva. Ráadásul kovidon is átestem. Pfizert kaptam.

Anyukám kísért el. Nagyon aggódtam én is, de meggyőztem magam, hogy nem lesz baj. Inkább az oltás, mint újra a kovid... Az hogy egyszer tünet mentes voltál nem jelenti azt hogy újra így lenne. A kovid egyáltalán nem egy nátha...

2021. okt. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem egy nátha hanem Ebola szintű 70%-os halálozási rátájú vírus
2021. okt. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!