Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha alkoholt iszom úgy érzem,ho...

Ha alkoholt iszom úgy érzem,hogy az élet csodálatos.Mindennek tudok örülni,senkit nem gyűlölök.Bátorságom van ,hogy kimutassam a szeretetem.Ez mit jelent?Alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés
Ne arra gondoljatok,hogy részeg lennék.Csak most ezt tapasztaltam,hogy 1-2 pohár után mintha egy más ember lennék aki mindent és mindenkit szeret.Az öröm pedig árad belőlem.Ilyenkor az emberek furcsának találnak?Csak én érzékelem másként a dolgokat?Mit tanácsoltok?

2020. máj. 19. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Me haragudj, de ebből lesznek az alkoholisták. Az én apám is így kezdte, kirugták a munkahelyéről, utána elkezdett inni, egyre gyakrabban, mert ilyenkor jól érezte magát, az anyám elvált tőle, utána egész nap a kocsmában volt, rá egy évre meghalt. Szokj LE mielőbb!!!
2020. máj. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Az alkoholizmus nem ezt jelenti. Ez annyit jelent, hogy hat az alkohol.
2020. máj. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, majd csak most leszel.
2020. máj. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól vagy alkoholista, hogy jobbnak látod a világot 2 pohár pia után. Csak erre tényleg rá lehet szokni. Szerintem alkati kérdés is, hogy valaki mennyire válik függővé az alkoholtól. De el kéne gondolkodnod, hogy alkohol nélkül miért nem tudod elfogadni önmagadat, és élvezni az életet? Azt javaslom, hogy legközelebb ha olyan helyzetbe kerülj, csak feleannyit igyál. Mondjuk a második pohár már legyen egy ásványvíz, vagy bármi, ami nem alkoholos. És próbáld meg elengedni magad, élvezni az életet. Rá fogsz jönni, hogy nem az alkoholtól lesz jobb hely a világ, hanem a saját gondolataidtól.
2020. máj. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Igen, akik ismernek, azoknak ez furcsa lesz. Vannak olyanok, akik bátrabbak, jófejek, viccesebbek, kedvesebbek, ha alkohol van bennük, én is, de attól még nem iszok, csak ritkán. Ez még nem alkoholizmus, de ha sokáig folytatod és sokat iszol, akkor az leszel.

Valami blokk van benned, ami alapból nyomaszt, nem véletlenül van ez, az alkohol elsősorban az idegrendszerre hat, feloldja a gátlásokat.

2020. máj. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Hellmano ***** válasza:
100%
Én mindig azt mondtam, ha valakinek alkohol kell, ahhoz hogy feloldódjon az épp olyan, mintha valaki a kedvenc zenéjét csak droggal tudná élvezni... mindkettő felesleges és mindkettő nélkül lehet élvezni mindent. És igen pont az ilyen figurákból lesznek alkoholisták, akik így fogják fel, mint te hogy attól minden happy. Először csak hetente 1-2-szer akarod a happy-séget meg a lazaságot, majd egyre gyakrabban, míg azt veszed észre, hogy rácsúszol és nem tudsz nélküle élni. Volt alkoholista sajnos a cssaládomban tudom, hogy megy ez anyukám testvére full alkoholista volt. Láttam, ahogy csúszik le. Ő is így kezdte a 90-es évek elején, mint ahogy te írod. Van két gyereke szép felesége menő állása és nagy vagány figura, akire fel lehetett nézni gyerekként. Majd elkezdett inni , elvált, pár év múlva elvesztette az állását és csak ivott és ivott. A 2000-es évek elejére már csak az alkohol volt neki semmi más, már eltűnt a nagymenő alak és csak egy püffedt alkoholista volt, akivel már a kapcsolatot se tartottuk még anyukám se, mert állandóan pénzt kuncsorgott stb. 15 évet bírta a totál lecsúszott delirium állapotot. Én csodálkoztam, hogy bírja a szervezete ezt ilyen hosszú évekig, mert annyira pusztító életet élt. Meghalt, ami sajnos, de már nem az az ember volt, akit gyerekként tisztelni lehetett, hanem még árnyéka se önmagának. És ő ugyanígy kezdte, ahogy leírtad. Csak kis történetnek írtam, hogy ha valaki rabja lesz az nem menekül.
2020. máj. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Phoney ***** válasza:
100%

Ettől önmagában még nem vagy alkoholista.

Az nem derült ki a leírásodból, hogy józanon mennyire szenvedsz ennek az állapotnak a hiányától, illetve tudsz-e józanon is valamennyire ilyen lenni, illetve a józan vagy az ittas lelkiállapotodat érzed-e inkább normálisnak. Ettől függ, hogy mennyire reális veszély nálad az alkoholizmus.

Annyit viszont biztosan jelent, hogy valamennyire el vagy szakadva a saját érzelmeidtől.

2020. máj. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2020. máj. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég fiatal lehetsz az írásod alapján. Igaza van annak, aki azt mondja, hogy így a legkönnyebb rászokni, éppen azért, mert ha ma még két pohárka akármi dob fel ennyire, akkor maholnap már négy, aztán hat, és így tovább... Rövid távon az alkohol jó stresszoldó, de hosszú távon elveszti ezt a hatását, ha rendszeresen fogyasztod.
2020. máj. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholista vagyok. Nagyon hasonlóan indult a betegségem. Tanácsolni azt tudom,hogy ne igyál soha semmit, mert túl nagy hatással van rád az alkohol. Most még könnyebben meg lehet fogni a dolgot, szerintem. (Ezt abból gondolom, hogy a nyugtatózást abba tudtam hagyni magamtól mielőtt függővé váltam volna.) Ezen kívül szakértő segítséget is lehet találni, pszichológust, addiktológiai konzultánst. Vagy vannak az anonim alkoholistáknak nyitott gyűlései is, ott is sokat lehet tanulni a történetekből, amiket mesélnek a tagok.
2020. máj. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!