Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szorongásom és pánikom...

A szorongásom és pánikom miatt sportolni sem merek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ahogy fel megy a pulzusom már pánikolok be, szorongok, érzek minden hülye tünetet s kattog az agyam, hogy mi van megáll a szívem, mit tegyek, hogy ezeket mind le tudjam küzdeni és ha tüneteket érzek ne foglalkozzak vele?
2021. okt. 31. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Úgy tudod leküzdeni, hogy gyakoris kérdések helyett meglátogatsz egy pszichológust. Ő majd segít.
2021. okt. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudatosítani kell, hogy a mozgástól dobog erősebben a szíved. És ne valami brutál kardio edzéssel kezdj, hanem először séta, majd kocogás, pár alkalom után futás.

Nekem segített pedig nem hittem benne. De gyógyszert nem akartam szedni és nagyon-nagyon ki voltam már készülve. Eleinte csak olyan parkba mertem menni ahol sokan voltak, hogy ha mégis rosszul lennék, legyen segítség, de persze semmi nem történt 😀 Igazából futni is utáltam de megszerettem.

2021. nov. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán segít, ha veszel egy garmin karórát pulzusmérő övvel, és beméreted a pulzuszónáidat. Onnantól tudod, hogy 180-as pulzus alatt mondjuk jó vagy (nekem a karóra kicsit felülmér valószínűleg, ilyen 194-es pulzusok mellett még rá tudok gyorsítani 160-nál meg még beszélgetek, ezért kell pulzusmérő öv is).
2021. nov. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire komoly szorongási problémád van, mindenképp érdemes pszichológussal konzultálni, hogy milyen módszert alkalmazz, mivel milyen eredményt érsz el, aztán korrigálni, ha szükséges. Általában nincsenek univerzális megoldások, hogy ha ezt csinálod, minden megoldódik. Valami oka van a szorongásnak, arra valahogyan reagál a szervezeted, ezek okait, összefüggéseit végig kell bogozni, amihez kell egy jó szakember.
2021. nov. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Magamtól nem fog meg oldodni igaz? :/
2021. nov. 4. 17:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen, hogy egyedül is meg tudsz vele küzdeni. De egyedül SOKKAL nehezebb. A pszichológusok nem véletlenül tanulnak évekig és aztán gyakorolnak szakmai felügyelet alatt. A sportolóknak sem véletlenül vannak edzőik. Egy megfelelően képzett külső segítő sokkal jobban láthatja, hogy neked épp mire van szükséged, mi hogyan segíthet.


Ha egyedül próbálkozol, akkor pont ez a külső nézőpont hiányzik. Elolvashatod ugyanazokat a szakkönyveket és tanulmányokat, amiket a pszichológusok olvasnak. Sőt lehet, hogy a barátaidnak te magad is tök jó tanácsokat tudsz adni. De a saját életedet, helyzetedet, problémáidat egészen máshogyan látod, mint az, aki nincs benne a te helyzetedben.

Nem véletlenül mondják, hogy "Nem látni a fától az erdőt." Ha kívülről (pláne felülről) nézed az erdőt, akkor napnál világosabb, hogy merre kell menned, hogy kijuss belőle. De ha benne vagy az erdőben egy térkép nélkül, már egyáltalán nem ugyanúgy látod a dolgokat. A saját életeddel is ez a helyzet. Sok mindent nem tudnak mások megérteni, mert nincsenek a te helyedben - viszont ugyanúgy egy csomó mindent sokkal jobban láthatnak, pont azért, mert ők nincsenek ugyanazoknak a dolgoknak a hatásai alatt.

2021. nov. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A szívroham meg ilyenektől szorongok és ezért van bennem ez a szorongás, persze attól sportolok de erős nehezen
2022. júl. 27. 09:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is a pulzusmérőt javasolnám, mint egy másik válaszoló.

Figyeld a pulzusodat folyamatosan, és úgy sportolj, hogy tudatosan meghatározol egy szintet, ami fölé ne menjen.Aztán szépen lassan, tudatosan lehet ezen a szinten emelni.

2022. júl. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!