Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a 2. Pfizer oltast kb...

Ha a 2. Pfizer oltast kb 2-2,5 honapnyi kulonbseggel kapom meg, akkor az ervenyes lesz, elfogadjak majd utazasnal? Tobbi lent.

Figyelt kérdés

kicsit bonyolult a helyzetem.


eredetileg 2 db szputnyikot kaptam, ra szeptember kozepen kb. a 3 emlekezteto oltasom - Pfizert. sajnos a csaladom egy resze kulfoldon el, szeretnem oket viszonylag gyakrabban latogatni, ahogy tettem ezt regen is, viszont a szputynikot csomo orszag nem fogadja el.


elmeletileg nem kene mar nekem 4. oltas, de az utazas miatt fel akarom venni (nem kerek ezzel kapcsolatban kommenteket), viszont alapesetben a 2 pfizer kozott kb 1 honapnak kell eltelnie. kb, de semmi esetre se majdnem 3-nak.


kerdes az, hogy ha igy felvennek meg egy Pfizert, akkor szamitana-e majd utazasnal, elfogadnak-e? akkor hivatalosan meglenne mindket dozis, de nem tudom, neznek-e az oltas idopontjat. pl. az europai covid passban ellenorzi-e valaki, hogy mennyi ido telt el a ket oltas kozott vagy csak azt nezik, megvan-e mind a 2 dozis pfizer?


orulnek, ha valaki hozzaerto irna, talalgatni en is tudok.



2021. nov. 4. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáértő itt mindenki. Szerintem az adott ország beutazási szabályait böngészd át, vagy írj a nagykövetségnek egy e-mailt, ők pontosan meg tudják neked mondani.
2021. nov. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem hiszem, hogy van lehetőség 4. oltást felvenni
2021. nov. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hújajjajjaj. Hát ha ilyen utazgatási szándékaid voltak minek mentél bele egy politikai harcból terített keleti oltásba?


Hát a célország szerint kéne megérdeklődnöd hogy elfogadják -e hogy egy fájzered van? Vagy sem? Ha nem akkor PCR tesztel mehetsz.

Szerintem, még egyszer szerintem, nem számít soknak a 3 hónap két fájzer között, de csak szerintem. UK -ben ugye így kezdték.


Egyébként van egy dózisos oltás amit elfogadnak azt kellett volna kérned harmadiknak.

Illetőleg nem tudom hogy engedik -e hogy egy negyedik oltást is felvegyél...


Saját véleményem az hogy 2x is rosszul döntöttél. Így most én a helyedben PCR tesztelésre számolnék orrba szájba.

Legtöbb esetben azt nézik hogy a megfelelő oltóanyag utolsó beadása után eltelt -e minimum 14 nap.

2021. nov. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

valoban, a kerdes egyelore csak elmeleti. ez a cikk adta az otletet:

[link]


ha valoban szabadon lehet menni regisztracio nelkul, akkor fel tudnam venni a 4. pfizert. illetve akar janssen is tundek kerni, de az megint kerdeses, hogy 2 szputnyik, 1 pfizer, 1 janssen egeszsegugyi szempontbol mennyire lenne kockazatos. azert ossze-vissza oltatni magam mindennel nem jo.


3: ELMELETILEG csak a 2 teljes adag pfizert fogadják el, ez biztosit teljes vedettseget. nem tudom, a gyakorlatban ez kijatszhato-e.


amikor az elso szputnyikokat kaptam marcius-aprilis korul, meg nem gondoltam ebbe bele sajnos. az volt a lenyeg, h be legyek oltva es amit felkinaltak (szputnyik), elfogadtam. illeve Vezerunk is azzal

hitegetett mindenkit, h elfogadjak majd az orosz vakcinat..

igen, janssent kellett volna 3.nak felvenni, de amikor en felvettem, akkor azt meg nem engedtek. utolag mar okos az ember.

2021. nov. 4. 17:05
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 Hát nyugaton nem komálják ha kijátszogatod a szabályokat. Ha hülyeséget csinálsz és bevallod azt szívesebben fogadják.


Én sem keverném a helyedben bele a 3 fajta oltást. Ha mehet a 4 ig akkor egy fájzör. Viszont ettől még sok helyen így is kérnek PCR vagy gyorstesztet. Célország számít. Tranzit engedélyezettet mindenhol. Bár hozzá teszem így halkan múlt héten repültem Európában és sehol se kérték a Covid pass -t. Csak hajtottak minket hogy menjenek, menjenek, volt aki lobogtatta de le se tojták. Már elege van mindenkinek ebből az húzd meg erezd meg játékból. Se érkezési se indulási oldalon. Azért erre nem számítanék pláne hogy felfutóban van sok felé megint a betegszám.


Autóval ha közlöd hova mész akkor ha tranzit akkor engednek utadra, csak a célország szabályainak kell megfelelni. Vonat/Busz a kettő között.


Vezérünk egy idióta kis hal a világpolitikai színtéren. Magyar kormányoknak nemzetközileg alig van mozgástere. Hát így nem valószínű hogy ki tudnák kényszeríteni bármelyik oltóanyag nyugati elfogadását. Még idehaza se sikerült hivatalosan rendesen engedélyeztetni.

2021. nov. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. A cikkben is ott van, hogy nem kell neked regisztrálni ugyan, de ott majd fognak helyetted (vagy csak beütik az adataid, regisztrációd elvileg most is van, mert nem az 1.-re mész) és akkor kibukik, hogy hármat már benyeltél.

2. Ennek a Kedves Vezetőnek sohasem hiszünk. Sőt, az esetek döntő többségében kifejezetten az ellentettjére kell számítani, mint amit mond. Ha pedig a Szijjártó keze is benne, eleve fusson ki merre lát.

3. Hogy mennyire ellenőrzik, nem tudom, de hogy pl az osztrák app nem mutat védettséget a 2.oltás utáni 14 napig, az biztos. Elég gáz leszervezni az utat, aztán kifogni egy olyan határőrt, aki mégis kéri. Főleg most, hogy a helyzet fokozódik mindenhol.

2021. nov. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A magyar ESZT appban ki tudod választani melyik oltás QR kódját mutassa. Ha az utolsó az Pfizer, akkor a pfizert fogja írni és azt, hogy 3/3 tehát 3. oltás a 3ból. Nem hiszem, hogy visszalapoznak megnézni a többit.
2021. nov. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es

MO-n ez nem is érdekel senkit, mert mindegyik elfogadott. Az osztrák viszont letojja a magyar appot, maximum a qr kódot olvassa ki belőle, abból viszont aztán kiderül minden.

2021. nov. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!