Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem ajánlják a szaunázás...

Miért nem ajánlják a szaunázást betegen, lázasan?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt lehet olvasni, hogy a szaunázás milyen jó az egészségre, de betegen lázasan ne szaunázzunk, de azt sehol nem látom leírva, hogy miért. Csak olyan általános lózungok vannak, hogy megerőltetheti a szivet, meg hogy betegen ne menjünk közösségbe. De a saját szaunába miért ne lehetne menni, ha amúgy az ember szive jó állapotban van, különösen a rendszeres szaunázástól. Régen kamillás gőz fölötti inhalációt szoktak ajánlani megfázásra, ami nem sokban különbözik a szaunázástól, maximum ott félig megfullad az ember. Mi szoktunk rendszeresen szaunázni (heti 2-3 alkalommal, szabályosan, textilmentesen), elég ritkán vagyunk szerencsére betegek, de mi szoktunk akkor is, ha lázasak vagy náthásak vagyunk és úgy tapasztalom, hogy segít. Mégis nem ajánlják. De miért?

2021. nov. 4. 18:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Mert a szervezet kínlódik , vízhiányban hőtúltengésben van . A náthára a gőzölés semmit nem ér , 1,5 -2 hétig beteg az ember . Ennyi a kifutása ha fekszik és teázik tablettat szed .
2021. nov. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nekem még sosem tartott egy hétnél tovább egy nátha/influenza. 2-3 nap torokfájás, aztán bejön a nátha, az 2-3 napig durva, negyedik nap még megvan, de utána már csak nagyon pici, ami már nem zavaró.

Gyerekkorunkban mindíg kamillás gőzölést ajánlott a gyerekorvos és édesanyám csinálta is rendesen, mi meg útáltuk. Ha nem érne semmit, akkor miért ajánlotta az orvos is?

2021. nov. 4. 18:37
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Mert az orvos vagy mérgeket ad drágan vagy lelkiismeretes és közhelyeket szokasokat használ . Azért mert nem tanitják az egyetemen a működés erdetét csak a vegyszerek klinika módszereket . A meghülés egy tisztulás salaktalanitas , drasztikusan . Sok a lerakodás a szervezet ki van merülve . Ezt nem kell több napokon át szenvedve heverve gyógyulni . Extra adag szerves nyomelemek facsart levek limonádé sok tea vizelés reszelt alma mézzel megkönnyíti .
2021. nov. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
73%
Több oka is van. Egyrészt kitágulnak az erek, megnő a vérnyomás, felmegy a pulzus, hirtelen mész ki egy annál sokkal hidegebb helyiségbe, megterheli már ez eleve a szervezetet. Kitágulnak a bőr pórusai, több kórokozó tud bejutni, dehidrált leszel, sok só távozik a szervezetből.
2021. nov. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Nekem azért, mert előtte marha sokat kell hozzá utazni.
2021. nov. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
79%
Na meg ha lázas vagy, akkor eleve magas a testhőd, nem melegítjük még pluszban.
2021. nov. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#4: Honnan tudna több kórokozó bejutni, ha már bennem van. A lázzal is pont azért melegíti fel a szervezet magát, hogy elpusztítsa a kórokozókat.

Továbbra sem hiszem, hogy ártalmas lenne. Most hogy náthás beteg voltam, tegnap szaunáztam pár kört, és mára már tök jól vagyok.

2021. nov. 5. 09:59
 8/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
72%
Azért, mert a bőr pórusai kitágulnak és akkor a bőr védekező képességes romlik. Lázasan azért emelkedik meg a testhő, mert a kórokozók jobban pusztulnak, de van egy határ amit nem szabad túllépni, mert akkor a vérben lévő fehérjék is kicsapódnak. A szervezeted sem emeli a végtelenségig a testhődet, csak van olyan helyzet, amikor valami hiba folytán ez mégis megtörténik, annyi a kórokozó a szervezetedben és nem tudja leküzdeni, akkor már hűteni kell a testet.
2021. nov. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Azért mondják pl nálunk, mert fenn állhat a fertőzésveszély. Persze tudom, hogy ezt szaunában nem annyira áll fenn. Ilyenkor meg szoktam azért kérdezni, hogy nem zavarja ha náthásan vagyok benn e esetleg.
2021. nov. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A saját szaunánkat senki más nem használja. Ugyan kit fertőzhetnék meg?
2021. nov. 5. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!