Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most akkor mi van velem?Ez...

Most akkor mi van velem?Ez minek a jele?

Figyelt kérdés

Az egyik percben úgy gondolom,hogy minden rendben lesz,stb.

A másikban meg teljesen az ellenkezője,meg akarok halni stb.

Most akkor ez valami bipoláris depresszió verzió lehet?

Ha az lenne,biztos nem beszélnék így róla,vagy ez nem szamít?

Természetesen kedvem van javulni,ugyanúgy ezt választom mint mikor a boltban a szebbik almát választom,logikus.

Nemsokára 21 éves leszek,és férfi vagyok.

Sok megoldandó dolog van az életemben,de egyébként azt is észrevettem,hogy néha felgyülemlik az idő alatt egy érzés,és kijön rajtam.

Pl fizikai tüneteket produkál,legjellemzőbb a mellkasnál ez a nyomó érzés.

Szerintem ha megoldanék mindent,akkor elmúlana ez mert vannak napok amikor igenis tudok örülni megtörtént jó dolgoknak,és észre is veszem azokat.

Ennek ismeretében(vagy ez kevés?) lehet ez valami bipoláris zavar,vagy bármi hasonló?


2021. nov. 7. 16:44
 1/1 anonim ***** válasza:
A bipoláris depresszió genetikailag örökölhető. Nem tudom, hogy a felmenőid között volt e ilyen betegség. Ha volt érdemes elmenni orvoshoz. Szerintem a bipoláris depresszió nem pár naponta váltja egymást hanem inkább havi szinten vagy méghoszabb időnként. A leírásod alapján mikor jól lvagy, nem vagy igazán mániás időszakban, épp csak akkor nem vagy depis, és jónak látod az életet. A bipoláris depresszióban a súlyos depressziót válltja a mániás időszak, mikor nagyon fel vagy spanolva, és ez a körforgás megy a végtelenségig, míg nem kezelik általában. Nekem is van időnként mellkasi nyomásom, a dokim azt mondta egyenlőre nem szervi eredetű, de ha sokáig fennál, akkor már rámehet a szervedre is, és szervi eredetű lesz. Ha nem tudod kivel megbeszélni a problémádat, vagy nem mered, dedósan hangzik, de szánj rá pár órát este, hogy vagy elképzelsz egy embert akiben megbízol, vagy egy valós személynek mondod el gondolatban ha nem szeretnél odamenni hozzá,vagy naplót írsz. Nekem pár hétre könyebb lett kicsit az életem mikor gondolatban elmondtam valakinek a problémámat, de az lehet még többet egített volna ha személyesen megyek oda hozzá. Ha meg tudod oldani a problémát, tedd meg minnél hamarabb, ne várd ki még rámegy a lelki terhet a szerveidre is. Ha nem tudod megoldani, vagy a mellkasi nyomás továbbra is jelentkezik, mindenképp menyj el dokihoz.
2021. nov. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!