Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha fél éve betöltöttem a 18 -...

Ha fél éve betöltöttem a 18 - at akkor mehetek még a gyerekorvosomhoz?

Figyelt kérdés
Ritkan járok orvoshoz igy nem jelentkeztem át máshova viszont 2 napja kovid szerű tüneteim vannak, szerintetek hívhatom a gyerekorvosomat vagy mit kellene tennem?

2021. nov. 16. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy felhívhatod .Szólni fog,ha gond ,ha nála vagy még.
2021. nov. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenképpen őt kell hívni, még akkor is, ha nem lennél most beteg, mert ő adja ki a kartonodat, hogy át tudj jelentkezni a felnőtt háziorvoshoz.
2021. nov. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"A házi gyermekorvos a személyes és folyamatos orvosi ellátást a 19. életévét be nem töltött személyek számára biztosítja, azonban a 14-19. év közötti személyek esetében a házi gyermekorvosi ellátást – erre irányuló választás alapján – háziorvos is nyújthatja."

Ez a hivatalos. A gyakorlatban viszont (érthető módon) nem igazán szeretik, ha felnőttként a gyerekorvosodhoz akarsz menni.

A járványügyi helyzet miatt viszont most valószínűleg jobban jársz, ha az eddigi gyerekorvosodat hívod, mivel a felnőtt háziorvoshoz való átjelentkezés a legtöbb körzetben most kicsit problémás.

2021. nov. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. nov. 16. 19:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Amennyiben új háziorvosod lesz,majd az új h.orvosod mindent átkér.Már minden számgépen van.Nem kell közölnöd az eddigivel,hogy nem ide jössz ezután.
2021. nov. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!