Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Puffadást, teltségérzetet,...

Puffadást, teltségérzetet, kevés étvágyat mi válhatja ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Folyamatosan úgy érzem magam, mint aki tele van, ritkán vagyok éhes, a puffadás is szinte állandó. Kevés olyan ennivaló van, amit úgy igazán kívánok enni. De vannak időszakok, amikor egész sokat birok enni, de legtöbbször csak muszajból eszek.

Néha evés, főleg ha érzem hogy sokat ettem, akkor feljön az ennivaló a torkomig egy pillanatra majd visszaáramlik, máskor az is előfordul hogy keserűt érzek a számban.

Néha ritkán előfordult, hogy erős gyomorszáji fájdalmam volt, ami hirtelen alakult ki, leginkább menstruació előtti napon. Kb 1 vagy fél napig tart, savlekötővel enyhül. Ez a fájdalom sem gyakori, kb 2-3 havonta 1x de van hogy félévig nem jelentkezik. ( kb 2 éve figyeltem meg először)

Voltam gasztroenterológián, ahol csinaltak ultrahangos vizsgálatot, de abszolút semmi elváltozást nem találtak. Elkuldtek néhány vizsgálatra, decemberben megyek vissza a dokihoz, azt mondta lehetseges hohy valami kórokozó, parazita okozza a tüneteket. Illetve a leletre ráírta hogy Ibs-em van, ez is okoz ilyen tüneteket?

Szerintetek ha lenne valami komolyabb baj, pl.tumor azt kimutatta volna az ultrahang ugye?

Egy jobboldali kisméretű petefészek cisztát látott, gyomor, epe, máj minden rendben.

Azóta is fennáll a teltségérzet és a puffadás. Nagyon aggódom, hogy mégis lehet valami komoly probléma.

Köszönöm a valaszokat előre is.

24N


2021. nov. 19. 17:42
 1/2 A kérdező kommentje:
Laktózérzékeny is vagyok, de tejtermékekből csak a laktózmenteseket fogyasztom.
2021. nov. 19. 17:44
 2/2 anonim válasza:

Nálam is ez volt + makacs alhasi tompa fájdalom. Napi 2x sokat, rendszertelenül ettem.

Eldöntöttem hogy többször keveset (napi 4x kb egyforma adagok egyforma időközönként) megoldotta mindkét problámát.

2021. nov. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!