Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Plazmaadás hátrányai?

Plazmaadás hátrányai?

Figyelt kérdés
Szeretném elkezdeni, mert jól jönne az a pár ezer forint havonta. Havi 3x járnék. Milyen egészségügyi következményei vannak? Hallottam már fűt-fát, nyilvan a központokban nem fogják megmondani a kockáatokat. Vélemények?

2021. nov. 21. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Maximum aznap kicsit fáradtabb leszel, de nem igazán láttam én a hátrányait. Mindig felkészülten menj, elegendő vizet igyál, olyan ételt egyél előtte való nap, ami zsírmentes.

Ha eleget iszol, nem fogsz beájulni, rosszul lenni.

2021. nov. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Ha már hallottál fűt-fát akkor mégis itt mit várnál?

Ha szeretnéd elkezdeni kezdjed el, aztán majd meglátapasztalod.


A rendszeres hajvágás elvileg nem káros, csak a hajadnak kevesebb funkciója van mint a vérednek.

2021. nov. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Nézd meg mi az a vérplazma, mire való és rájössz magadtól is, hogy miatt nem jó a szervezetednek nélküle, meg hogy hetente leveszik es 2 nap mire újratermeli.
2021. nov. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Én azt hallottam, hogy az a gyakoriság, amivel hivatalosan menni lehet, egyáltalán nem káros.
2021. nov. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem egészséges a túl gyakori plazmaadás, illetve a véradás sem feltétlenül. A vénák, erek nem igazán fogják tolerálni a rendszeres szúrást éveken keresztül, főleg ha sűrűn van ilyen. De egyébként menj el az elsőre és kérdezd meg, biztosan adnak felvilágosítást róla.
2021. nov. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Brandon41 ***** válasza:
66%
Heti 1x is nyugodtan mehetsz. Volt olyan időszakom mikor heti 2x voltam plazmát adni. Egy negatívum viszont van már nekem, a vénám már eléggé be van hegesedve, és a bőröm is lilás már a vénámnál. Ehhez fontos azt is hozzátenni hogy, mindig ugyanabból a karomból veszik le, mivel a másik az nem alkalmas rá.
2021. dec. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Én semmilyen hátrányát nem tapasztaltam eddig, sőt.

Sokkal jobban odafigyelek a vízfogyasztásra, az étkezésre, és rendszeres orvosi felügyelet biztosít arról, hogy egészséges vagyok. Ha egy értéked is azt mutatja, hogy valami gebasz van, ideiglenesen kizárnak.

2022. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Több, mint 120 alkalommal voltam plazmát adni eddig, semmi negatív hatást nem tapasztaltam az évek alatt.
2022. jan. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!