Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az normális, ha egy éjszaka...

Az normális, ha egy éjszaka 3-4 alkalommal kell pisilnem?

Figyelt kérdés
Napközben maximum fél liter folyadékot iszom és az utolsó kortyokat még 18.00 előttre időzítem.

2021. nov. 25. 11:05
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
77%
Ha régóta napi fél liter folyadékot iszol, akkor szisztematikusan kiszárítottad a szervezetedet. Számos belső szervedet tönkre teszed, elsősorban a vesédet. Felborul a tested működése. Ezek után bármi lehetséges, akár az is, hogy éjjel gyakran kell WC-re járnod.
2021. nov. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Mindenki brunyál éjszaka. Lefekvés előtt szoktam inni vagy teát, vagy megiszok vagy fél liter vizet vagy tejet, kaja után amúgy is jól jön.
2021. nov. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
így is max 2l-t iszok egy nap
2021. nov. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
És akkor mi lesz, ha kiszárad a vesém?
2021. nov. 25. 14:04
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

#12 nem nem jár mindenki éjjel WC -re. PL én szinte soha. Akkor sem ha lefekvés előtt iszom, és mindig iszom egy pohár vizet. 1,5-2L simán megiszok egy nap. Nyáron néha többet is.


#14 Nem kiszárad hanem Leáll a veséd, és járhatsz vesedialízisre 2 naponta ami 6-8 órás kezelés, valamint soha többet nem fogyaszthatsz folyadékot. Ha nagyon muszáj egy jégkockát szopogathatsz el egy nap. Szigorú diétán vagy és nincs csaló nap mert közvetlenül az életeddel játszol.

Szellemi teljesítőképességre is kihatással van (negatívan) ha sűrű a véred. 3 nap után ha nincs ami kivonja a véredből a nem oda való anyagokat az röviden halálhoz vezet.

2021. nov. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

A gyümölcs és a leves nem számit bele a napi 2 l folyadékmennyiségbe?

Egyébként nagyon sok ember ennyi folyadékon él, mint én. A folyadékbevitel sokaknak nem megy. Mégse ismerek senkit, aki az említett kezelésre járna.

2021. nov. 25. 14:58
 17/33 anonim ***** válasza:

Gyümölcs ből valamennyi nyilván. Leves ha megeszel 2dl az is de az sem igazán sok így.


Tudom hogy sok ember ennyi folyadékon él, csak nem értem mire jó.

Értem hogy nem kívánják, de én sem. Ki van számolva hogy napi 8 bögre folyadék a minimum.


Rengeteg gondot bajt okozhat a kevés folyadék, hosszú távon.

2021. nov. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Én azért elmennék egy urológai vizsgálatra, laborral
2021. nov. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
29%
Nehogy orvoshoz küldjétek már! Vannak akiknek ilyen az anyagcseréjük. A múlt éjszaka 5x mentem ki. Van hogy napközben pisilés után 30 perccel megint kell. Semmi bajom sincs, 20 éve beteg sem voltam. Most 38 vagyok.
2021. nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Nekem csak az a bajom ezzel, hogy megszakítja a mély alvást a pisilési inger és soha nem vagyok kipihent. Olyan vagyok, mint egy zombi. Így leélni a hátralevő életemet nem szeretném. Már ha még egyáltalán van 5 évnél több hátra.
2021. nov. 25. 16:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!