Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha mostantól fogva heti 3...

Ha mostantól fogva heti 3 alkalommal,6 km-t futnék, és persze normálisan eszek mellé, mennyit fogyhatok egy hónap alatt?

Figyelt kérdés

2013. okt. 22. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:

ha mostantol (ertem ez alatt, hogy ha eddig sose futottal) heti haromszor 6 km-t futnal, az elso utan osszeesnel, mint a zsak.


fokozatossag a titka mindennek, meg a nassolas, unalombol eszegetes teljes elhagyasa, 'jol bevacsorazas' elfelejtese.

2013. okt. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

ami fogyáshoz kell az a megfelelő diéta és rendszeres, intenzív aerob mozgás.

- diéta talán a legnehezebb része, kevés szénhidrátot, és sok fehérjét, vitamint kell enned. ha matekozni akarunk akkor kb 2-3 g/testúly kg szénhidrátot kell bevinned egy nap, fehérjéből 3-4et, attól függően, hogy miket sportolsz.

- mozgást érdemes először gyors gyaloglással kezdeni 50-60 percen keresztül, 3-4 alkalom után felváltani lassú futásra ugyanennyi ideig.

- egy hét alatt 1-1,5 kg-t érdemes leadni, sem többet, sem kevesebbet, mert az már megerőltető lenne a szervezetednek.


én 6 hét alatt 6,5 kg-ot fogytam le. nem volt szörnyű egyáltalán, folytattam is volna, ha lett volna rá lehetőségem ;)

2013. okt. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

FOKOZATOSSÁG!

Ezzel azt éred el, hogy kicsinálod az ízületeidet. Egy életre.


Szépen fokozatosan szokj rá a futásra. Kezdd gyorsgyaloglással, ha eddig még semmilyen futótapasztalatod nem volt. És a futócipő iszonyú fontos. (Ízületek.)

2013. okt. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Makoscsiga válasza:

"folytattam is volna, ha lett volna rá lehetőségem ;)"

Miért, mi történt? 6.5 kg-ról indultál és elfogytál? :D


"mennyit fogyhatok egy hónap alatt?"

Ez olyan sok mindentől függ, hogy nem lehet erre a kérdésre értelmes választ adni. Az is lehet, hogy egy hónap alatt több leszel... Pl. Ha heti 3x6km futásra váltasz az eddigi 7x15km úszásról. Nyilván nem ez a helyzet, de jól mutatja, hogy milyen sokváltozós ez a képlet, és ebből mi milyen keveset tudunk. Amúgy sok sikert! ;-)

2013. okt. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat. :3

A futásról pedig annyit, hogy elég régóta szoktam menni kocogni, habár leginkább nyáron, de mivel elkezdődött a suli, nem igazán van rá olyan sok időm.

2013. okt. 23. 01:20
 6/6 anonim válasza:

"Miért, mi történt? 6.5 kg-ról indultál és elfogytál? :D "

túrákra, nyaralásokra mentem, ahova esélytelen vinni diétás ételt ;) 2 hónap után meg inkább elkezdek tömegelni (kondi), és jövőre ismét diétázni kicsit hamarabbtól.

2013. okt. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!