Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kokain használata után...

A kokain használata után másnap emlékszik az ember a tetteire? Miért van az, hogy valakin nem látszik depresszió, letörtség másnap? Ugyanúgy hat az emberre mint a pia, hogy olyanokat mond amiket nem gondol komolyan?

Figyelt kérdés

A kérdésemet szeretném kontextusba helyezni: a volt barátom kokain fogyasztó, nem tudom milyen mértékben és hogy függő-e, mert amíg együtt voltunk tiszta volt és soha nem csinálta, már úgy jöttünk össze, hogy nem élt vele jó ideje. Előtte tudtam róla, hogy igen és utólag mikor jártunk mesélt nagyon sokmindent, de már nem mindenre emlékszem. Pl. bulizasok alkalmával szívott és mondta hogy utána egy hétig teljesen maga alatt volt és csak nézte a falat és több ilyen után döntötte el, hogy soha többet.

Miután szakítottunk, mint utólag megtudtam teljesen visszacsúszott a buliba menekülők életébe és újra csinálta.

Egyik éjjel eljött és szerelmet vallott, tudtam végig hogy szeret engem, de józanon nem vallaná be. Olyanokat mondott, mint amikor még szerelmesek együtt voltunk és vállalta az érzéseit. Viszont aznap pia és kokain is volt benne, ezért nem tudom.. az lenne a kérdésem ez mégis milyen hatással van ilyenkor az emberre? Igazat mond vagy túloz vagy mi? Soha nem iszom, nem is szeretem az alkoholt, életemben egyszer voltam nagyon részeg így távol állnak tőlem ezek a dolgok, semmit nem tudok róla, a drogrol pedig végképp nem. Így arra lennék kiváncsi, hogy a kokain kifejezetten mit vált ki az emberből? Nekem ami fura volt, hogy konkrétan teljesen józan volt legalábbis annak tűnt azon az estén, teljesen érthetően értelmesen beszélt és egyszerűen ránézésre tiszta volt, ha nem mondja el magától hogy kólázott, el sem hiszem. Csak a pia bűzét éreztem rajta de ennyi. A másik: hogy hat a szexualitásra? Mert teljesen rám volt állva, habár ez korábban is jellemző volt mindig ezek nélkül is.. de azt mondta hogy mióta nem vagyunk együtt, senkivel nem ment neki. Én akkor ott aludtam nála és egész éjjel, órákig hajnalig “szerettük egymást” (de nem feküdtem le vele) viszont fura visszagondolva, hogy hogy állhat valakinek ennyi ideig (bocsánat a szóhasználatert) mert vhol azt olvastam, hogy impotenciat is okoz a kokain. A másik: másnap reggel nem tűnt olyan letörtnek, teljesen normális volt, inkább csak alig tudott kikelni az ágyból, majdnem délig..hiába noszogattam. Plusz fújta végig az orrát egész éjjel és utána is, persze semmi nem jött belőle. A lényeg viszont h tényleg nem tűnt depisnek szóval ezt nem értem, miért? Egyöntetűen mindenhol azt írják h ez jellemző… másnap megint ott aludtam nála és akkor is teljesen jókedélyű, türelmes, szeretetteljes stb volt. Igazából minden tökéletes volt ahhoz képest hogy egy drogos ember. És nagyon jó volt az együtt töltött idő. Szóval az lenne még a kérdésem így a végre, hogy amúgy ilyenkor emlékszik az aki kokainozott, hogy előtte levő vagy korábbi napokon mit mondott a másiknak és miket csinált?

És amit nem értek még vele kapcsolatban, hogy már öt éve tudok róla hogy csinálja, de maga az ember nincs sem lecsúszva, nincsenek egészségügyi problémái sem és nem is látszik rajta, állandó munkahelye van stb.. mondjuk az igaz, hogy a közeg pont olyan ahol ezek a dolgok előfordulnak. De nem értem, hogyhogy nem függő? Szerintem a függő az aki nem tud erről lejonni és enélkül élni, rá ez nem igaz mert fogalmam sincs milyen gyakorisággal csinálja de azt tudom, hogy biztos nem heti szinten vagy ilyesmi és az tény, hogy ott van az életében tehát kvázi függőnek is számíthat, mert ha úgy vesszük nem tud lemondani róla, de mégsem húzta úgy be a dolog egyáltalán. Az is igaz, hogy intelligens ember… de sok ellentmondás van nekem ebben, hogyan működik ez?



2021. nov. 26. 21:13
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Egyébként nem akarok ítélkezni meg semmi srácok, de sokszor elgondolkodom ezen, mert nekem ez egy teljesen más világ… mi visz rá valakit arra, gyakorlatilag arra a tettre és szitura, hogy felszívjatok egy ismeretlen fehér port az orrotokba? Miért?
2021. nov. 27. 22:19
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem barátok mondták, hogy hű de király, behívtak egy körre, de az elsőnél semmit se éreztem, vagyis én nem éreztem, de a többiek mondták, hogy lehetett rajtam érezni. Mivel nem idegenek kínáltak, ezert fogadtam el, kíváncsi voltam, hajtott a kíváncsiság, meg akkor úgy gondoltam, hogy menő. Aztan, hogy mi segített... igazából, kiszakadtam a társaságból és a forrás is elapadt (...), így nem volt rá lehetőség és nem mentem utána. Azért sem, mert nekem is volt, hogy 35 ezret elbaxtam rá egy este és akkor még nagyon nagyon nem engedhettem volna meg ezt magamnak (ami azt illeti, most sem, de akkor tenyleg cefetül álltam anyagilag). Meg amikor egy átkólázott hétköznap este után kb másfél órás alvással mentem munkába, azt se tudtam, hogy hol vagyok, hányingerem volt, magamtól is az meg az egész helyzettől, egyszerűen visszagondolva nagyon szégyellem magam, hogy én odáig süllyedtem. Meg már mikor más baráti körből szóltak, hogy figyu, ez gáz, akkor azért úgy belegondoltam, hogy mit csinálok. De ahogy írtam korábban, néha eszembe jut, de sosem fizetnék már érte, nem hiányzik. Ha jön ez a gondolat, racionálisan végiggondolom, hogy mivel is járt ez az egész és hogy azóta hova jutottam (jó értelemben), már nem is hiányzik. De volt a társaságban olyan, aki teljesen rácsúszott, tehát full ideges volt, ha nem jött össze aznap a cucc, stb.
2021. nov. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én annó 18 évesen a fűvel kezdtem. Az iskolában engem vertek, meg csúfoltak, és hiányérzetem volt - mert nem jöttek össze a párkapcsolatok se - és a suli se úgy ment ahogy szüleim szerették volna, ezért itthon is baszogattak. Erre kipróbáltam a füvet, és tök jó volt hogy végre kiszakadtam az életemből, és nem hiányzott semmi/senki - csak röhögtem kb a fehér falon. Egyből függő is lettem tőle, és mikor dolgozni kezdtem (pár év múlva) akkor lényegében a fűért dolgoztam (hogy állandóan be legyek tépve). Aztán pár év, és kíváncsi lettem. Kipróbáltam más szereket is (pl ex, speed, ketamin, varázsgomba). Az elején féltem bevenni a cuccot, az első exemmel órákat vártam. A speedet meg nem szerettem az elején. Aztán idővel megtetszett hogy egész éjjel fent tudok tőle lenni, és nem vagyok fáradt, vagy hogy napokig kibírom alvás nélkül, és önbizalmat ad (amiből nekem sosem volt). Ezután még kíváncsibb lettem. 24 évesen kipróbáltam az LSD-t, és nem hittem el hogy ilyen szer létezik a világon (azóta is gyakorlok meditációt hogy elérjem azt amit a bélyeg mutatott). Aztán pár évig megint nem volt baj, amíg be nem jöttek a dizájner drogok. Ez elején a legális herbálra/biofűre mentem rá, mert akkoriban nehéz volt fűhöz jutni, és azt meg legálisan kihozta a postás néni - olcsón. Még pár évig megint nem volt baj, de amikor betiltottak jópár herbált, elkezdtek már a problémásabbak is megjelenni. Még a legelső herbálokkal egyszerre jelent meg az első mefedron is. Na akkor lettem igazán függő. Az olyasmi érzés volt mintha a kokain okozta stimuláció + önbizalom, és a heroin okozta nyugalom, meg az extazy okozta boldogság keveredett volna. Csakhogy akkoriban még előtte csak az extazyt ismertem, és ezért egyből megfogott ez az új szer. Újra-újra-újra érezni akartam..... Csakhogy pár év múlva betiltották, és utána mindenképp azt a "szintet" akartam elérni. Elkezdtem sorra kipróbálgatni az újonnan megjelenő dizájner dorogokat, de soha nem értem el velük azt - amit az első mefedron adott. Állandó hiányérzet volt bennem! Ez ment megint pár évig, és találkoztam valakivel aki tűvel lőtte magát. Na mondom ezt nekem is ki kell próbálni, mert már nekem minden kevés. Az első lövésem methylone volt, amivel azonnal elértem a régi mefedron szintjét, sőőőőt - és rájöttem hogy van egy ilyen világ is. Így rá is kattantam egyből. Pár hónap és a munkahelyre sem jártam be, és innen indult a hanyatlásom. Intravénás drogfüggő lettem, de ez már az szint amikor tudja az ember hogy bármelyik lövésbe belehalhat. (Azóta is kb napi szinten készen állok a halálra.) Az életem nem tudtam rendezni, és leszokni sem tudtam, mégis lett aztán egy rövidebb párkapcsolatom. Az akkori párommal próbáltuk ki a kokaint, és végül a heroint is. A kokaintól egyből olyan függők lettünk, hogy hónapok alatt elnyomtuk egy ház árát. Végül az akkori párom bement egy rehabra, én meg megint egyedül maradtam. Azóta megint évek teletek el, és én itthon elzárkóztam a világ elől. Nem dolgozok, nincs pénzem, és így tiszta tudok maradni - de ez nem mehet így örökké. Ezért pl zen meditációt gyakorlok, és egyedül próbálkozok a leszokással. Azonban már nem hiszem hogy sok időm van, hacsak nem lesz egy nagyobb áttörés. Igaz attól sem félek hogy vissza-esek. Egyerűen nehéz ez az élet! Nagyon nem szeretek dolgozni, beállni a sorba a gyárba és robot munkát végezni. Márpedig mást nagyon nem tudok elképzelni - eddig csak ilyen munkát végeztem. Ehhez az élethez mégsincs kedvem. Már elengedtem a vágyódást is hogy újra társam/párkapcsolatom legyen, és tulajdonképp nem félek a haláltól sem. Az élettől viszont félek. Így nekem nem okoz problémát ismeretlen szereket felszívni, belőni, megenni - és aztán várni hogy mi lesz.. Minden nap készen állok rá hogy ez lesz az utolsó. Már amikor használom. És bennem hiányérzet van minden nap. Jól elvagyok néha szermentesen is, de így soha nem lehetek olyan boldog mint a különböző színű poroktól. Aztán talán egyszer sikerül elengednem az egészet. Ki tudja. Minden esetre ez volt az én történetem.
2021. nov. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tudom mondani nagyjából, mint a többiek. Családi gondok, fiatal voltam, és kipróbáltam a füvet, azt napi szinten csináltam pár évig, vitt a társaság. Közben ugye kipróbáltam más dolgokat, szerencsére a porok, eki ilyenek maradtak hétvégi szinten, csak bulizáshoz. Aztán szerencsém volt, észbe kaptam én is. A kokaint abban a korszakomban próbáltam ki, olyankor könnyebb belemenni ezekben, ha ismered ezt a világot. Most már évek óta nem használok semmit, önuralom kell hozzá, és nem tartani a kapcsolatot, olyan baráti körrel, így ki lehet szállni. Esetleg rehab, az nagyon nehéz. Én se ítélek el senkit, aki ilyet csinál, hidd el több ember, mint gondolod. Valaki egyszerűen kinövi, észbe kap, valaki benne marad.
2021. nov. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!