Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Különbözik a kórházakban az...

Különbözik a kórházakban az okj-s és a diplomás ápolók feladatköre?

Figyelt kérdés

2021. nov. 30. 16:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobb felelősség.
2021. dec. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Artériás kanült mi nem csinálhattunk (szakápoló voltam), de ahol dolgoztam, ott a diplomások sem csinálták, csak orvosok (nem sűrűn kellett). Én néhány év után elmentem dolgozni "elfekvőbe", elegem lett a kollégák piszkálódásaiból (engem orvosok személy szerint sosem piszkáltak, csak hasonlóan szakápolók). A felelősség hidasként is épp elég, néha szívem szerint inkább egész nap csak sz.rt pucoltam volna, sokszor a segédápolókat "irigyeltem". Velük nem kötözködtek, egész nap értették, mosdattak, pelenkát cserélték, szóltak ha valaki rosszul volt, de el voltak, szinte bántam, hogy levizsgáztam. Bármikor mondhatták, hogy én ezt nem tudom (akkor is, ha tudott vénázni pl.). Sokszor az egyetlen szakápoló elpusztult a sok szakfeladat és dokumentációhalmazban, míg ők egy órán keresztül etettek 3-4 nénit. Én otthagytam 6 év után, most targoncázok. Csak arra kell figyelni, hogy ne dúrjam szét a berendezést, meg a megfelelő árut vigyem és a pénz is sokkal több.
2021. dec. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Úgy döntöttem belevágok.😊
2021. dec. 12. 12:23
 14/14 anonim ***** válasza:
Én most vagyok másodéves egészségügyiben. Ápoló szakon kezdtem, de átmentem idéntől olyan szakra, amivel nem kell majd ágy mellett dolgozni. Nyáron voltam gyakorlaton (intenzíven) és én azt tapasztaltam, hogy ott nem volt különbség. Viszont velünk tanulókkal a diplomások iszonyat bunkók voltak, én nem akarok ilyen helyen ilyen kiégett emberekkel dolgozni, erre másfél hónap alatt simán rájöttem.
2021. dec. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!