Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért viszket a fejbőröm egy...

Miért viszket a fejbőröm egy adott helyen?

Figyelt kérdés
A homlokom felett a hajvonalamtól kezdve egy kisebb foltban viszket a fejbőröm, illetve hajmosás után egy picit korpás, ha azt kifésülöm belőle semmi nem jön vissza csak pár nap után amikor picit megvakarom. A sampont jól kiöblítem, próbáltam sok mindent. Valakinek volt ehhez hasonló gondja?

2021. dec. 1. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Zsírosodó fejbőröd van? Lehet seborrhoea, ami ilyenkor a hideg idő beálltával elég gyakran megjelenik az arra hajlamosaknál. Ez azt jelenti, hogy a fejbőrödön normálisan is megtalálható gombafaj, a Malassezia túlszaporodik és kipirosodást, korpázó hámlást okoz. Amit nem szeretnek ezek a gombák, az a Nizoral sampon (patikában lehet kapni), vagy a szelén tartalmú samponok (pl. Vichy Dercosnak a zöld samponja zsírosan korpázó fejbőrre).
2021. dec. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, zsírosodó. Nagyon szépen köszönöm a gyors választ. Megyek is a gyógyszertárba és megveszem a sampont. Nagyon bízok benne, hogy hasznos lesz számomra.

Legyen nagyon szép napod!

2021. dec. 1. 13:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! Ha a Nizoralt veszed, majd figyelj oda, hogy 10 percig a fejbőrön kell hagyni, csak utána mosd le. Amíg vannak tüneteid érdemes minden hajmosáshoz ezt használni, ha megszűnt a pirosság, korpázás utána havonta egyszer használd megelőzésként.
2021. dec. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Talán a legnagyobb valószínűséggel Seborrhea, de lehet más autoimmun/egyéb is.


Szerintem menj el bőrgyógyászhoz is! :)

2021. dec. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!