Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Műtét utáni tünetek, meddig...

Műtét utáni tünetek, meddig nevezhetők normálisnak?

Figyelt kérdés

E hét keddjén műtöttek, egy 7 cm-es petefészekciszta miatt. Hastükrözés módszerrel (laparoszkópia) műtöttek. A köldökömön vezették be a műszert..

Másfél napig voltam kórházban megfigyelés alatt, majd hazaengedtek. A műtét napján nem állítottak fel, csak másnap reggel. Akkor meg-megszédültem, és szúrt a jobb mellkasom is, valamint a fülem is bedugult. A nővérek azt mondták, ez megesik altatás után, azonban ha tovább tartana, mint pár nap, akkor szólnom kell.

Felállítottak, majd leültettek, s párszor megismételve ezt, már nem szédültem, tudtam lassan járkálni.

Másnap délután hazaengedtek, és aztán pihentem, járkáltam, de épp csak annyit amennyit bírtam.

Másnap reggel, izomfájdalomra és hátfájásra ébredtem, de nyújtózkodást követően elmúlt.

Majd azt vettem észre, ahogy járkáltam, hogy újra elkezdett szúrni a jobb mellkasom, lefeküdtem, de csak nem akart elmúlni, egyre élesebben szúrt, ahogy levegőt vettem. Ittam vizet, és nagy levegőket vettem, aztán pár perccel később elmúlt. Azóta nem is éreztem már többet. A tegnapi napom aztán lassacskán eltelt, minden féle tünet nélkül. Ma reggel újabb hátfájásra, és izomfájdalomra ébredtem, de pont úgy mint az előző nap, elmúlt. Tettem-vettem, pont amennyit bírtam, megpihentem és folytattam.

S a délutáni órákban elkezdett tompán fájni a fejem. Ettem, ittam, csak nem múlott el. Pihentem, elszundiztam, megszűnt. Mentem volna tovább az apróbb dolgaimra, de mikor felállottam, elkezdtem nyomást érezni a fejemben, és olyan volt mintha szédülnék, de még sem szédültem. Pihentem, alábbhagyott, de kis idővel később újra éreztem, s már nem csak állva, de ülve is. Lefeküdtem hát, de az a tompa fejfájásom csak nem múlt el. Azon kaptam magam, hogy kezdek fázni, így hát úgy döntöttem megmérem a lázam, és nem tévedtem 37,6-ot mutatott a lázmérőm. Azóta csak fekszem és pihenek, meg a vizet iszogatom.


Ez még mindig lehet az altatás utáni tünet, vagy esetleg másra kellene gyanakodnom, és felkeresnem az orvosomat?


Kicsit megrémültem, nem titok, hiszen még csak 20 éves vagyok, s eléggé félek is, hogy ezek a tünetek mitől lehetnek..


Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!



2021. dec. 3. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem epeműtétem volt, szintén laparoszkópos, de semmi ilyesmit nem tapasztaltam utána. Másnap már sétáltam a kórház udvarán.

Szerintem hívd fel a háziorvosod (már ha sikerül mostanában az ilyesmi..), biztos ami biztos, főleg a hőemelkedés miatt.

2021. dec. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hála Istennek sikerült elérnem, azt mondta lehetséges hogy torokgyulladásom lesz, és attól esedékes a hőemelkedés
2021. dec. 3. 20:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Jobbulást!
2021. dec. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!