Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez nevezhető "normálisnak"...

Ez nevezhető "normálisnak" vagy már mentális betegség?

Figyelt kérdés
Sok ember mondja hogy van az a "belső hang" dolog. (Megérzések) Én is együtt élek az ilyenekkel és napközben egész nap jól meg vagyok. Ugyanakkor este képtelen vagyok akár órákon keresztül eljutni az alvás folyamatáig mert mindig ez a belső hang "jár" a fejemben. Minden apró hülyeség/felesleges dolog/bármi ami aznap megtörtént velem felvetül bennem és egyszerűen nem tudom "lekapcsolni" ezért elég sokszor megesik hogy nem tudok eleget pihenni. Ez mi? Egyáltalán betegség? Lehet ellene tenni?
2020. ápr. 22. 01:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi ez, de velem is előfordul néha hasonló. Elvileg a lefekvés előtti meditáció jót tesz. Az teljesen megnyugtat, a agyad sem fog pörögni minden felesleges dolgon. Én nem nagyon próbáltam, de a helyedben biztos kipróbálnám.

Olyat is hallottam, hogyha sok dolog jár az ember fejében, akkor jó, ha leírja valahova. Gondolom ez azért jó, mert akkor meg tudod magad nyugtatni, hogy nem felejted el, majd holnap visszaolvasod. De ez általában a teendőknél szokták használni, nem random dolgoknál.

Vagy ha nincs egy rendes esti rutinod, akkor javaslom, hogy próbálj meg kialakítani egyet, mert így egy idő után a szervezeted megszokja, hogy pl. fürdés után fogmosás, utána egyből lefekvés, mert akkor már lehet a fürdésnél már elkezd az agyad "lenyugodni".

Ha egyik sem használ, akkor nyugodtan írj akár itt, akár privátban, szívesen segítek! :D

2020. ápr. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én azt javaslom írd ki magadból.

Mindegy, hogy naplót vezetsz vagy csak random összeömlesztve leírod ami a fejedben kavarog egy füzetbe vagy valamilyen digitális platformra.


Nekem is gondom volt ez. Elkezdtem naplót írni. Először úgy volt, hogy este lefekvés előtt egy 20 percet szántam rá (volt hogy kevésnek bizonyult :D) aztán már napközben is írom ha van időm és valami fontos kavarog a gondolataim között,így nem este jött fel minden, hanem levezetem.


Nekem sokat segített.

2020. ápr. 22. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!