Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mélyen hívő, vallásos emberek...

Mélyen hívő, vallásos emberek hogyan állnak az oltásokhoz?

Figyelt kérdés
Több állami munkahelyen, területen is kötelező lesz az oltás. Pedagógus, rendvédelem, egészségügy, közigazgatás, stb..Arra lennék kíváncsi, hogy van- e összefüggés a vallásosság és az oltási hajlandóság között?

2021. dec. 5. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Hívő vagyok, oltattam magam. Hívő vagyok, eljárok szűrésekre. Hívő vagyok, kórházban szültem. Hívő vagyok, többször műtöttek. Nagyon sok orvos hívő!!!
2021. dec. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

A munkahelyemen nagyon sok diplomás dolgozik. Mindenki be van oltva.

A középfokú végzettek közül páran nincsenek beoltva. A 8 általános végzettek közül alig vannak beoltva. Én inkább itt látom a kapcsolatot, nem a vallásossággal. 1 voltam

2021. dec. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Ismerek lelkészeket, papokat is, nyilván azért az ismerőseim, mert felvilágosultak, én magam nem vagyok vallásos. Ők mind azt mondták, hogy beoltatják magukat, mert a tudomány és az emberi leleményesség is egy isteni ajándék, ahogy a vakcina is. Hogy Isten nem írányítja a betegségeket, viszont meg van a lehetőségünk, hogy mi magunk tegyünk ellenük az orvosaink, tudósaink által.


Nyilván vannak olyan vallásosak is, akik aluliskolázottak, vagy antivaxerek, vagy épp fényevők, akik "Isten kezében" vannak és ezért nem fogadnak el semmit, mert az meg a Sátán műve.

2021. dec. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1

Engem az érdekelne, hogy ha minden egyházi forrásból, prédikációból az folyik, hogy isten akarata ellenére semmi sem történhet, akkor miért?

"Hívő vagyok, oltattam magam. Hívő vagyok, eljárok szűrésekre. Hívő vagyok, kórházban szültem. Hívő vagyok, többször műtöttek"

Szóval, mért? Nem troll a kérdés, őszintén érdekel.

Ha isten akarata nélkül semmi sem történhet, miért oltatsz? Miért jársz szűrésre? És mit reagálsz, ha ezek ellenére 40 évesen rákos leszel? (Őszintén remélem, hogy nem!). Hiszen, csak akkor történhet bármi is, ha "ő" akarja. Nem leszel beteg, ha nem akarja. Beteg leszel, ha így akarja (akkor viszont felesleges az oltás, szűrés)

Szóval, én nem tudom a hitet és a tudományt összeegyeztetni. 500 éve, oké, elment a dolog, na de 2021-ben?

2021. dec. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Több theológust ismerek, mivel én is elvégetem az egyetemet. Mindenki beoltotta magát. Amit a 2-es ír az teljesen így van. Minél magasabb az iskolai végzettség annál több az oltások felvételének aránya. Ezt minden országban kimutatták. Aki kevés iskolával rendelkezik vagy szegény helyen él ott kevés eséllyel veszik fel az oltást. A vallás ilyen szempontból másodlagos dolog.
2021. dec. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

"A munkahelyemen nagyon sok diplomás dolgozik. Mindenki be van oltva."


Én meg nagyon sok oltatlan diplomást, nagyon okos és jó szakembert ismerek, akik nincsenek beoltva. Nekem is Msc végezttségem van de ezeket a hatástalan vakcinákat nem adatom be magamnak. Na, most akkor mi van? :D Puff. És nem 1 emberről van szó. Van köztük ügyvéd, informatikus, tanár stb. Mind főiskolát, egyetemet végzett.


A vallás sem hiszem, hogy nagy befolyással bírna. Ami viszont hamarabb, az a templomokban folyó "agymosás". Mielőtt bárki megsértődne, ez nem a vallás ellen szól, hanem amikor a pap pl. megmondja a drága "testvéreinek", hogy kire kell szavazni vagy hogyan kell eljárni politikai, egészségügyi kérdésekben és azok meg hallgatnak rá.


(Alapvetően a vallásgyakorlás egyéni dolog, aki hisz benne az hisz, aki nem, az meg nem. Tiszteletben kell tartani.)

2021. dec. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A vallással szerintem úgy függ össze, hogy az ilyen gyanús dns manipulálós oltások, pláne amiknek a kifejlesztéséhez abortált magzatokat is felhasználtak nem csodálom, ha valakinek nem férnek bele.


2 esre reagálva, én mondhatni csak diplomásokkal érintkezem, és aki beadatta, azok nagyrésze is csak az utazás miatt. Inkább így függhet össze a diplomával, nem azért, mert beveszik a maszlagot, hanem mert a diplomások többet utaznaķ.

Sok orvos nem adatta be amúgy, biztos ők is tök sötétek, és azért adják föl a karrierjüket és a megélhetésüket. Jó nagy részük meg nem önszántából adatta be.

2021. dec. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Sok orvos nem adatta be amúgy, biztos ők is tök sötétek, és azért adják föl a karrierjüket és a megélhetésüket. Jó nagy részük meg nem önszántából adatta be."


Nem ismerek olyan orvost, aki emiatt feladta a karrierjét, konkrétan az orvostudomány majd minden ágában van kezelőorvosom, mindegyik ugyanúgy praktizál.

Persze vannak ilyen orvosok is, de azoknak azelőtt is kétes híre volt.

Most, hogy így belegondolok, egy orvost ismerek csak, aki szerint belhalunk az oltásba. Mielőtt emberek olt be, alaposan megrémíszti őket, hogy lemondják az oltást. Szerintem ő is úgy lett kötelezően beoltva, hogy magát "oltotta be", a vakcina meg ment a lefolyóba.

2021. dec. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

És ha te nem ismersz ilyen orvost, akkor nincs is...🤦‍♀️

Mindegy hülyékkel nem vitatkozom.

2021. dec. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
39%

"És ha te nem ismersz ilyen orvost, akkor nincs is"


Nem mondtam, hogy nincsenek. De mindegy, hüly*kkel, akik olvasni sem tudnak, nem vitatkozom.

Csak tudod "furcsa", hogy "elméletileg" orvosok ezrei, tízezrei, sőt világszinten milliói hagyták ott az állásukat, aztán ebből meg mégsem látunk valahogy semmit. :) Azon a pár nyomorulton kívül, akik azóta facera gyártanak videót arról, hogy mind meghalunk, nem sok rendes orvos hagyta ott a praxisát.

2021. dec. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!