Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A covidhívőknek tényleg már...

A covidhívőknek tényleg már csak a rettegés jut és az oltásba fektetett halvány remény? Ők izoláltan élnek, nincsenek már kapcsolataik sem? Milyen életük lehet?

Figyelt kérdés

Elképzeltem így mezei, politikától mentesen élő emberként, hogy milyen lehet a covidhívők élete, akiknek a gondolata csak a vírus körül és a rettegés körül forog. Maszkokkal az arcukon járnak-kelnek, fertőtlenítővel kelnek-feküdnek és megszakították a kapcsolataikat, néhányan a saját anyjukat se látták már 2 éve, nehogy ő is "elkapja". Tulajdonképpen mit is kapna el? Egy pont olyan koronavírust, mint az eddigiek, amik légzőszervi szindrómákat okoztak.

Az oltások pedig semmit sem érnek, már csak annyi vigasz maradt a hívőknek, hogy az oltástól TALÁN nem lesz súlyos és TALÁN nem halsz meg, de ez már rég megdőlt, mert oltottak is vannak gépeken és halnak is meg nagy számban.

Már nem marad lassan remény mikor ébred fel mindenki, hogy jól átb@szták a politikusok?



2021. okt. 22. 23:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
62%
nem tudjuk, mivel 2 éve nem láttuk őket, úgy elbújtak
2021. okt. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
64%
Orvos vagyok... Kérdező te a szerencsés kretének táborát erősíted...
2021. okt. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
52%

Én vírusrettegő vagyok az egész családommal, és mióta be vagyok oltva, teljes lelkesedéssel élem az életem, jóformán ugyanúgy, mint előtte, kivéve azt a néhány hetet, amikor magas a fertőzöttek száma, és tényleg maszkot hordok zárt téren.


Ezenkívül feltűnő, hogy kicsit több kézfertőtlenítő fogy, nem járunk étterembe vagy egyéb kajáldába, ahol a konyhás fertőzött lehetett és főképp szabadidős programokat szervezünk, ha megtehetjük.


De hetente 6-8-szor sportolok, ebből hármat zárt térben és maszkban. Hetente 2x kirándulni járunk barátokkal, illetve egyszer összeülünk társasozni, ahol szintén maszkban vagyunk, ha épp nem eszünk, vagy iszunk.


Remélem, hogy megvilágítottam a kérdésedre a választ, hogy hogyan élnek néhányan a vírusrettegők, mióta megkapták az oltást és eloszlattam a tévképzeteidet, miszerint boldogtalanok lennénk vagy nem lennének emberi kapcsolataik. :)

2021. okt. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
51%
3-as, a mi családunk nincs beoltva😄 és pont ugyanúgy éljük az életünket, mint azelőtt. Már 3 hullámot túléltünk úgy, higy érintetlen az immunrendszerünk, nem fecskendeztek belénk kisérleti löttyöt. És még csak nem is sportolunk😂, nem hogy 6x,egyszer sem. Azt látod mégis.
2021. okt. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
63%

Nem az olyan kérdéseket kellene törölnie a moderatúrának, amik esetleg 10% átfedésben vannak egy korábbival, hanem az ilyen szándékos provokációkat.


Igen, "COVID-hívő" vagyok, egyik barátnőmnek az apukája hunyt el, az én apukámnak több munkatársa, másik barátnőmnek 31 éves ismerőse, több volt tanárom... Mind COVID-ban, nem, nem másban. Elkapták, egyre rosszabbul lettek, kórház, halál. Az ismerőseim zöme azok közül, akik elkapták, eléggé komolyan estek át rajta, 2-3 hét rosszullét és utána poszt-COVID.


Nem tudom, hogy jön ide a POLITIKA, pláne, hogy a _magyar_ kormány jelenleg tojik az egészre és nem érdekli az emberek egészsége, halála. Nemrég volt Szlovákiában, ott komoly szabályok voltak és zárt térben maszkviselés. Ausztriában is. Kb mindenhol, csak itthon nem.


Félek a koronától, igen. Apum 60 éves múlt, tüdőgyulladáson van túl, COPD-s, gerincsérves, nagyon egészségtelen életmódot él. Párját most műtötték, előtte szteroidot szedett sokáig. Az ő anyukája rákos. Én krónikus beteg fiatal vagyok annyira selejtes immunrendszerrel, hogy a Sinopharm után alig alakult ki némi védelem. Épp, hogy pozitív lett az antitest eredmény, de szerintem csak azért, mert ELISA volt és a nukleokapszid ellenit is nézték... Igen, már kértem a harmadikat.


Ettől még járok emberek közé. A suliban sokan elbliccelik a maszkviselést, én nem.

2021. okt. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
48%
Cenzúrázni mindent! Ezt tudjátok.
2021. okt. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
64%

#3: Maszkban sportolsz? Az igen :)

Én egy ilyen embert sem ismerek személyesen, kérdező. Egyedül az apukám ment el a 3. oltásért, a 2. hullám alatt ő volt az egyetlen, aki maszkban ült a családi ebédeken, se puszi, se ölelés... Nyár eleje óta már ő se csinálja ezeket, sosem látok rajta maszkot. Úgyhogy nem minden oltott agyhalott vírusrettegő, szerencsére :) Sőt, valószínűleg csak kevesen azok.

Az egész járvány alatt egy személyes ismerősöm, rokonom sem halt meg, csak a nagybátyám. Ő sem koronavírusban, hanem az első oltása után 10 nappal, otthon, álmában. A feltételezett ok: hirtelen szívhalál, boncolás nem történt.

Voltak jópáran COVID-osok körülöttem, de mindegyikük meggyógyult, vagy nem is volt beteg. Egy emberről tudok, akinek még most sem teljesen jó a szaglása, más baja nincs.

Én szerencsésnek mondhatom magamat, biztosan jó helyen élek. Sajnálom azokat, akik a koronavírusban meghaltak vagy elvesztették valakijüket. A magyar egészségügy rosszul teljesített a járvány alatt, nem lett volna szabad ennyi embernek meghalnia. Tanulhatnának más országoktól, ahol arányaiban sokkal több koronavírusos beteget meg tudnak gyógyítani.

2021. okt. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
57%
#2: Úgy vagy te orvos, ahogy én miniszterelnök. Vagy ez az másokat alpári hangon való minősítés most már egyenlő az orvosi címmel?
2021. okt. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
5%
Nyomorult vírus tagadó barmok. Nem kívánok semmi mást csak a nemlétező vírus szaporodjon a tüdőtökben….
2021. okt. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

#9


Aki másnak vermet ás... nehogy véletlen a te tüdődben szaporodjon, hiszen amitől félünk, amitől rettegünk és amit elképzelünk, azokat hajlamosak vagyunk bevonzani, mint rosszat. Én nem bántani akartam a covidhívőket, akik rettegnek, félnek, a vírust se tagadtam, már az ember megjelenése előtt léteztek vírusok a Földön... maga a covid, mint újnak kikiáltott RNS vírus egy eltúlzott médiakampány, politika, szerencsére a régi koronavírusok kapcsán, mivel ez egy hatalmas család, a szervezetünk felismeri ezt a mutációt is. Ezért 80%-a az embereknek legalább, védett ellene és nem lesz beteg, legalábbis súlyos beteg, még a koronavirus.gov.-hu oldal is leírja, pedig fidesz... Ezt elejétől megmondták. Az, hogy ki lesz a 20%-ban aki beteg lesz, súlyos beteg és abban a becsül 0.00 valahány százalékban aki meghal, nem tudni. Az is nyilvánvaló, hogy aki egészséges immunrendszerű, az nem lesz súlyos beteg. Itt nem kell sportolókkal jönni, mert a jó fizimiska nem egyenlő hibátlan immunrendszerrel. Lehet egy 100 kilós, nem sportos embernek jobb az immunrendszere, mint egy távfutónak. A sportolóknak a kardiovaszkuláris rendszerük jó, emiatt jobb esélyük van a túlélésre ha netán erősen lebetegednek. Az immunrendszer egy felsőrendű működésünk, amit nem tudunk befolyásolni közvetlen, de közvetett módon tudjuk támogatni, vitaminokkal, egészséges életmóddal, stresszmentes élettel. A rettegés, paráztatás, félelem, mind gyengítik a szervezet ellenállóképességét, valamint a védekezőképességét ha esetleg mégis elkapja valaki és betegeskedni kezd. Nálam is igazoltak teszttel pozitivitást tavasszal, munkaadóm rendelte el a tesztet. Nem tudtam mit tenni, kibújni nem lehetett alóla már, bejelentette műszak közben, hogy jönnek délután. Leteszteltek, pozitív voltam. Tüneteim nem voltak, illetve enyhe nátha, fújtam az orrom.

Azóta túl vagyok egy ellenanyagteszten is, és védett vagyok, augusztusban 796-os értéket mértek. Úgyhogy nem kell ahhoz megbetegedni és oltás sem kell, hogy produkáljon valaki hasonlót. Én mikor megtudtam, hogy pozitív vagyok poénnak fogtam fel, a 10 nap karantén pedig jól is esett, szabadságnak fogtam fel :) Otthon elvoltunk a párommal, jutott egymásra időnk végre.

2021. okt. 23. 23:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!